Facebook Google+ Twitter

E-zapisy do gimnazjum ruszają w Śródmieściu

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-03-09 13:55

Zapowiada się koniec ciągłej bieganiny po szkołach i składania dziesiątków dokumentów. Warszawska dzielnica Śródmieście uruchamia pilotażowy program zapisów elektronicznych do gimnazjów.

Od 1 kwietnia będzie można utworzyć listę najbardziej wymarzonych szkół i złożyć formularz do tej najbardziej pożądanej. Jeżeli test się powiedzie, już w przyszłym roku będą mogli z niego skorzystać kandydaci do gimnazjów z całej Warszawy.

Kandydat musi wejść na stronę internetową biura śródmiejskiej oświaty śródmieście.edu.pl,podać podstawowe dane (login, hasło, adres i nr telefonu), a następnie zaznaczyć szkoły i klasy, do których najbardziej chciałby uczęszczać. Można zaznaczyć samą placówkę, bez podawania profilu klasy. Pomimo podobnego programu oferty są różnorodne: od nauk ścisłych poprzez specjalizacje humanistyczne do sportowych.

Jak mówi Andrzej Wyrozembski, naczelnik wydziału oświaty dzielnicy Śródmieście, kandydaci mogą wybrać kilka klas o różnym profilu nie tylko w jednej szkole, ale też w różnych. Po wypełnieniu wszystkich formularzy i akceptacji regulaminu danej szkoły dokumenty trzeba wydrukować i złożyć w wybranej placówce.

Pierwsze egzaminy uczniowie zdają w maju. Są to testy predyspozycji językowych do klas językowych i ogólnosprawnościowe do szkół sportowych. - Jeżeli uczeń pomyślnie nie przejdzie tych testów, to automatycznie te szkoły znikną z dokonanego przez niego w internecie wyboru i nie będzie on już brany pod uwagę przy rekrutacji - wyjaśnia Andrzej Wyrozembski.

Po zakończeniu roku szkolnego uczeń będzie musiał wprowadzić do systemu wyniki egzaminów oraz wyniki konkursów i olimpiad, które wygrał i które są udokumentowane.

Teraz z całym wydrukowanym kompletem formularzy uczeń zgłasza się do szkoły i klasy, którą w rankingu ustawił na pierwszym miejscu. Przekazuje też oryginał świadectwa, które na miejscu jest weryfikowane.

źródło:warszawa.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.