Facebook Google+ Twitter

F1: Alexander Rossi kierowcą testowym Caterhama

Malezyjska stajnia Caterham poinformowała, iż drugim z kierowców testowych będzie Amerykanin Alexander Rossi. Niespełna 21-letni zawodnik jest związany z zespołem od 2011 roku.

Alexander, podobnie jak Holender Giedo van der Garde, weźmie udział w kilku sesjach treningowych. W tym sezonie będzie pełnił także funkcję kierowcy wyścigowego ekipy Arden, startującej w Formule Renault 3.5 (w 2005 roku w serii tej zwyciężył Robert Kubica). Brytyjska stajnia kilka tygodni temu nawiązała współpracę właśnie z malezyjskim zespołem!

A oto, co powiedział sam zainteresowany: "Moim celem jest być w Formule 1 i zrobiłem w tym kierunku kolejny krok, podpisując kontrakt z Caterhamem. Chcę podziękować Tony'emu Fernandesowi, Kamarudinowi Meranunowi i Riadowi Asmatowi za obdarzenie mnie zaufaniem i długoterminowym zaangażowaniem w moją karierę". Rola Rossiego w Caterhamie tym samym będzie jeszcze bardziej istotna. W zeszłym sezonie współpracował z ekipą, jednak ani razu nie wziął udziału w treningach. Teraz się to zmieni.

Szef zespołu, Tony Fernandes, wierzy, iż praca w zespole F1 oraz starty w renomowanej serii juniorskiej, pomogą Alexowi stać się kompletnym kierowcą: Jako nasz oficjalny kierowca testowy, Alexander jest kluczową postacią odnośnie naszych długoterminowych planów i inwestycji, które mają mu pomóc wykorzystać swój naturalny talent, jakim dysponuje - czytamy w f1wm.pl.

Caterham jest pierwszym z zespołów, który zakontraktował dwóch testerów, mających brać udział w piątkowych treningach. Alexander Rossi karierę w wyścigach samochodowych rozpoczynał w 2006 roku, w amerykańskiej serii Skip Barber, i już w pierwszym sezonie startów sięgnął w niej po tytuł mistrzowski. Dwa lata później został mistrzem Amerykańskiej Formuły BMW, natomiast w 2009 roku zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej w Międzynarodowej Formule Master. W sezonie 2010 ponownie był czwarty, tym razem jednak w serii GP3.

W ostatnim roku kierowca awansował do wspomnianej Formuły Renault 3.5, gdzie zmagania zakończył na 3. pozycji. W tym sezonie początkowo miał startować w zespole Fernandesa startującego w GP2 - Caterham AirAsia. Ostatecznie jednak pozostał w serii spod znaku francuskiego koncernu. W tym sezonie po raz pierwszy od pięciu lat będziemy gościć rundę w USA. Czy skorzysta na tym Alexander? O tym przekonamy się dopiero pod koniec sezonu, bo właśnie wtedy nowy tor w Austin ma powitać najlepszych kierowców świata. Etatowymi kierowcami Caterhama będą: Fin Heikki Kovalainen i Rosjanin Witalij Pietrow.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.