Facebook Google+ Twitter

F1: Alexander Wurz mentorem kierowców Williamsa!

Brytyjska stajnia Williams nawiązała współpracę z Austriakiem Alexandrem Wurzem. W 2007 roku był to ich zawodnik. Teraz będzie on pełnił rolę mentora zawodników, którym będzie pomagał w przygotowaniach do sezonu.

Williams już od jakiegoś czasu kładzie nacisk na jak najlepszą formą nie tylko rzeczy martwych, ale także jednostek. W ostatnim czasie nawiązali współpracę z rekordzistą świata na 400 metrów, Amerykaninem Michaelem Johnsonem, który ma pomóc mechanikom w jak najlepszym przygotowaniu motorycznym, aby ich praca w boksach była jeszcze lepsza!

Teraz mają zamiar jeszcze lepiej przygotować Wenezuelczyka Pastora Maldonado oraz Brazylijczyka Bruno Sennę! Z tego względu szefowie teamu zatrudnili Alexa Wurza, który ma ogromne doświadczenie w wyścigach samochodowych. Austriak to były kierowca F1 oraz aktualny zawodnik Le Mans, który w 2009 roku roku był jednym z triumfatorów najcięższego wyścigu świata - 24h Le Mans! Współpracował z takimi zespołami, jak Benetton, McLaren, a w 2007 roku był jednym z etatowych zawodników ekipy z Grove! W latach 2008-2009 był kierowcą testowym Hondy, która została przekształcona w Brawn GP (ówczesnych mistrzów świata).

Oto, co powiedział niespełna 38-letni kierowca: "To wspaniała inicjatywa Williamsa i pokazuje, jak mocno zespół pracuje nad optymalizacją swoich osiągów. W czasie mojej kariery sportowca, rozpoczętej w wieku 12 lat w wyścigach BMX, obejmującej ponad dekadę w Formule 1 i trwającej po dziś dzień, miałem możliwość zebrania dużego doświadczenia". W ostatnim czasie Austriak był jednym ze kierowców, którzy http://www.formula1.pl/F1_news-13049-Alex_Wurz_wraca_do_Williamsa.htmlszkolili młodych adeptów do wyścigów samochodowych i rajdowych.

Szef operacyjny inżynierów Williamsa - Marc Gillan - nie krył zadowolenia z kontraktu z Wurzem: "Jestem zachwycony, mogąc znów pracować z Alexem. Patrzę z optymizmem na jego wartościowy wpływ na kierowców i cały zespół, dążąc do jego stałej poprawy pod każdym względem".

Widać więc, iż ekipa Williamsa mocno pracuje nad powrotem do dawnej formy. Miejmy nadzieje, że zmiany w dziale inżynieryjnym oraz wsparcie Embratela i PDVS pomoże w osiągnięciu założonego celu!

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.