Facebook Google+ Twitter

F1: Argentyna buduje nowy tor!

Argentyna ma szanse powrócić do kalendarza MŚ Formuły 1 GP Argentyny. Wszystko za sprawą budowy nowego toru, który ma spełniać wysokie wymagania standardów F1!

Ostatnie GP Argentyny zostało rozegrane w 1998 roku na Autódromo Oscar Alfredo Gálvez, zlokalizowanym w Buenos Aires. W wyścigu zwyciężył wówczas Szkot David Coulthard, ówczesny kierowca McLaren-Mercedes.

Jak podaje formula1.pl, Velociudad Speedcity, bo o nim mowa, jest budowany w miasteczku Zarate, położonym 100 km od stolicy. Pętla toru ma liczyć 4,7 km długości, a koszt budowy szacowany jest na 100 milionów dolarów. Za budowę toru odpowiada firma Popolousa, która modernizowała obiekt Silverstone, a także pracowała nad nowym torem w Indiach, w Bombaju. W skład całego kompleksu ma wchodzić również akademia jazdy, a także sześciogwiazdkowy hotel!

Oto, co powiedział John Rodes dla agencji Reuters: „Plan zakłada budowę toru zdolnego gościć Formułę 1. Gdy będziemy mieli tor, wszystko będzie zależało już tylko od promotora.”

Plan zakłada goszczenie nie tylko Formuły 1, ale również najlepszych motocyklistów w MMŚ. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, obiekt będzie gotowy na 2014 rok. Póki co jednak organizatorzy muszą zawrzeć umowę z szefem F1 - Bernie'm Ecclestone'em.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.