Facebook Google+ Twitter

F1: Bolid Roberta Kubicy samochodem testowym Pirelli!

Brytyjsko-luksemburska stajnia Lotusa udostępniła starszy model bolidu firmie Pirelli do testowania opon. Ów maszyną jest konstrukcja z 2010 roku, R30, którą Robert Kubica trzykrotnie stanął na podium!

Włoska firma oponiarska poprzednio używała modelu Toyoty TF109, jednak konstrukcja z 2009 roku jest już zbyt przestarzała, aby przystosować ją do obecnych wymogów regulaminowych. "R30" nie będzie pomalowany w charakterystyczne, czarno-żółte barwy. Także osoby odpowiadające za przygotowanie maszyny nie będą pochodzić od żadnej stajni obecnej w Formule 1. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapewnienie równych warunków w rywalizacji dla wszystkich zespołów.

We fragmencie rozmowy z Hembery'm, pracownik Pirelli powiedział: "Najważniejsze w naszym programie jest traktowanie wszystkich ekip tak samo, dlatego skład testowy powstał niezależnie, a każdy zespół będzie mógł wysłać swojego obserwatora na testy. Nasz nowy samochód będzie spełniał wszystkie przepisy dotyczące paliwa, a więc nie będziemy musieli go tankować w trakcie wyścigu, dlatego też jesteśmy w stanie zrobić symulację wyścigu, a także zmian w balansie samochodu i opon" - podaje serwis f1wm.pl.

Testy mają rozpocząć się w maju, a już niebawem powinniśmy poznać kierowcę testowego. Poprzednio byli nimi Nick Heidfeld oraz Romain Grosjean. Firma chce przetestować od czterech do pięciu typów opon.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.