Facebook Google+ Twitter

F1: Bruno Senna kierowcą Williamsa!

Po długich spekulacjach nowym partnerem Wenezuelczyka Pastora Maldonado zostanie Brazylijczyk Bruno Senna. Tym samym po 18 latach przerwy nazwisko "Senna" powraca do ekipy Williams-Renault! Brazylijczyk poprzednio ścigał się w HRT i Lotus.

Przypomnijmy, iż w 1994 roku po sześcioletnich startach w McLarenie, brytyjską ekipę z Grove zasilił trzykrotny mistrz świata Ayrton Senna (zginął w trzecim starcie, o GP San Marino). Teraz jednym z zawodników zespołu będzie jego siostrzeniec, Bruno. Niegdyś wielki mistrz powiedział: "Uważacie, że jestem dobry? Poczekajcie tylko aż zobaczycie w akcji mojego siostrzeńca, Bruno". Czy te słowa znajdą odzwierciedlenie w osobie 29-latka? Póki co, jego debiut w mistrzostwach na to nie wskazuje. Z drugiej strony jednak startów w najsłabszej stajni HRT oraz połowy sezonu w nieznanym sobie bolidzie, nie można uznać za dobre wyznaczniki talentu Brazylijczyka.

Nie ma wątpliwości, iż Sir Frank Williams zatrudnił Bruno Sennę ze względów finansowych. W ostatnim czasie brytyjska stajnia straciła wielu znaczących sponsorów, a wraz z końcem 2011 roku firma telekomunikacyjna AT&T przestała byc sponsorem tytularnym dziewięciokrotnych mistrzów świata. Wraz z zatrudnieniem Senny za główne wsparcie finansowe będzie odpowiadać inny koncern telefonii komórkowej - Embratel.

Sir Frank Williams stwierdził, iż wyniki oraz talent Senny także miały wpływ na podjęcie decyzji o jego zatrudnieniu: „Dwie szanse Bruna, jakie dostał na pokazanie się w F1, nie dały mu idealnych możliwości na zaprezentowanie swego potencjału, więc spędziliśmy z nim tak dużo czasu, jak tylko mogliśmy, aby zrozumieć i ocenić go jako kierowcę. Zrobiliśmy to zarówno na torze, jak i w symulatorze i Bruno okazał się szybki, dokładny pod względem technicznym, a przede wszystkim pokazał zdolność nauki i stosowania swego doświadczenia w sposób szybki i konsekwentny. Teraz nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć ten talent w naszym samochodzie wyścigowym”. Szef zespołu nawiązywał także do jego startów w niższych seriach, m.in. w GP2, w którym przed czterema laty został wicemistrzem www.f1wm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.