Facebook Google+ Twitter

F1: Caterham, McLaren, Ferrari Force pokazały swoje bolidy!

Jesteśmy już po czterech prezentacjach! Za nami premiery czterech maszyn, które w tym sezonie będą rywalizować o tytuł mistrza świata Formuły 1! W związku w nieznacznymi zmianami w przepisach, różnica z 2011 rokiem jest wyraźna.

Jako pierwszy 2 stycznia swój pojazd ukazał malezyjski zespół Caterham. Nazwany "CT01" początkowo miał zostać ukazany w magazynie "F1 Racing", jednak z związku z wcześniejszym wydaniem gazety, pomysł spalił na panewce. Najważniejszą zmianą w konstrukcji jest obniżenie nosa bolidu, począwszy od kół. Jest to związane ze zmianą przepisów, dotyczących bezpieczeństwa zawodników. Zdjęcia można zobaczyc na stronie poświęconej temu sportowi, pod linkiem.

Pięć dni później światło dzienne ujrzało dzieło McLarena. MP4-27, w przeciwieństwie do rywali, nie ma charakterystycznego "kaczkowatego nosa". Ekipie z Wokig udało się pozostawić niezmieniony kształt głównie dzięki bardzo nisko osadzonemu przodowi bolidu. Bolid jest absolutną rewolucją swojego poprzednika. Zespół wierzy, iż dzięki temu przełamie hegemonię Red Bull Racing. Zdjęcia pod linkiem strony f1wm.pl.

3 stycznia ukazane zostały maszyny Scuderii Ferrari oraz Force India. Wbrew wcześniejszym plotkom na prezentacji czerwonego bolidu nie pojawił się Robert Kubica. Nie jest jednak przesądzony fakt, iż nie zostanie rezerwowym kierowcą. Nie odbył się także "shakedown" bolidu, ze względu na trudne warunki pogodowe.

Obie ekipy poszły drogą Caterhama i również wprowadziły charakterystyczny płaski nos. Scuderia, podobnie jak McLaren, wierzy, iż zakaz "dmuchanego dyfuzora", a także agresywniejszy projekt F2012, pozwoli im osiągnąć wielki sukces, w postaci tytułu mistrzowskiego. Hinduska stajnia ma mniejsze ambicje związane z maszyną VJM05. Ich celem jest piąta pozycja w klasyfikacji końcowej, do której w 2011 roku zabrakło zaledwie kilku punktów. Strona f1wm.pl posiada zdjęcia obu samochodów: Scuderia Ferrari i Force India.

5 lutego bolid oznaczony inicjałami "E20" ukaże była stajnia Roberta Kubicy, Lotus. W poniedziałek zapowiedziane są prezentacje mistrzów świata, Red Bull Racing, a także juniorskiej ekipy austriackiej firmy, Scuderi Toro Rosso (STR7) oraz szwajcarskiego teamu Sauber (C31). We wtorek FW34 pokaże brytyjska stajnia z Grove, Williams. Z wyjątkiem dwóch pierwszych ekip, które prezentacje ukażą na swoich stronach internetowych (lotusf1team.com oraz redbullracing.com), pozostałe zespoły zaprezentują swoje maszyny na testach w Jerez.

Niemiecka ekipa Mercedesa pokaże swój bolid 20 lutego, a więc podczas drugich przedsezonowych testów w Barcelonie, natomiast rosyjska Marussia debiut "MR01" planuje dopiero na trzecią partię testów, w także w katalońskim mieście. Na razie brak danych na temat premiery "F112" Hispanii Racing Team.

Pierwszy weekend sezonu 2012 16-18 marca, na australijskim torze Albert Park.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.