Facebook Google+ Twitter

F1: Caterham potwierdza datę prezentacji i przeprowadzkę do nowej siedziby

Malezyjska stajnia Caterham, która w poprzednim sezonie występowała pod nazwą "Team Lotus" jest kolejną ekipą, która potwierdziła datę prezentacji modelu na 2012 rok. Zespół Tony'ego Fernandesa potwierdził także zmianę miejsca siedziby!

 / Fot. Mathieu Felten/cc 3.0Premiera bolidu oznaczonego inicjałami "CT01" odbędzie się w bardzo oryginalny sposób, bowiem za pośrednictwem magazynu F1 Racing. Szef komunikacji zespołu, Tom Webb, powiedział: - „Pierwszy samochód F1 Caterhama zostanie zaprezentowany na okładce lutowego wydania magazynu F1 Racing, 26 stycznia”. Data ta jest bez wątpienia zaskoczeniem, bowiem nikt nie spodziewał się, iż zaledwie dwuletni zespół będzie w stanie jako pierwszy ukazac swoją maszynę - czytamy w serwisie f1wm.pl.

Drugą wiadomość, jaką chciała przekazać malezyjska stajnia, jest fakt zmiany miejsca siedziby zespołu. Nowym miejscem pracy ekipy, która dotąd znajduje się w Norfolk oraz Hingham, będzie Centrum Techniczne w Leafield, w którym znajdowała się niegdyś baza nieistniejącego już Arrowsa oraz Super Aguri. Przeprowadzka planowana jest na sierpień, a zespół wierzy, iż dzięki temu stanie się mocniejszy oraz zwiększy swoje tempo rozwoju. Jego szef Tony Fernandes wydał długi komunikat, a w jednym z fragmentów powiedział: - „To będzie kolejny rozdział rozwoju ekipy wyścigowej, jak i firmy zajmującej się samochodami drogowymi, oraz da nam szansę na progres zarówno na torze, jak i w Caterham Cars”. Oprócz zespołu F1, malezyjska ekipa skupia się także na startach w przedsionku F1, GP2, a także na pracy nad pojazdami seryjnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.