Facebook Google+ Twitter

F1: Colin Kolles odszedł z HRT!

14 grudnia został wydany komunikat na temat rozwiązania umowy pomiędzy hiszpańską stajnią HRT a Colinem Kollesem. Przypomnijmy, iż Niemiec był szefem ekipy!

Jak podaje formula1.pl, Kolles z hiszpańskim zespołem związany był od lutego tego roku. Pod jego wodzą osiągi bolidu F111 kierowanego przez Włocha Vitantionio Liuzziego, Hindusa Naraina Kartikeyana oraz Australijczyka Daniela Ricciardo, w trakcie sezonu przybliżyły się do rosyjskiego MVR-02 zespołu Marussia Virgin Racing, od którego kilkakrotnie okazali się lepsi.

Współpraca z ekipą została rozwiązana w wyniku innych poglądów na temat miejsca pracy zespołu. Zarząd ekipy, jako główny powód rozstania, podał "obranie nowego kierunku i decyzję nowego zarządu, aby przenieść zespół do Hiszpanii".

Do tego czasu, team korzystał z siedziby znajdującej się w Greding, która należy właśnie do Kollesa.

W oświadczeniu HRT F1 Team dziękuje również za współpracę i wkład w rozwój ekipy Colinowi: "HRT F1 Team chciałby podziękować dr Colinowi Kollesowi za jego pracę i oddanie przez ostatnie dwa lata i życzyć mu wszystkiego dobrego przy następnych projektach" - napisano w oświadczeniu.

Colin Kolles poprzednio pracował jako dyrektor techniczny w Jordanie, Midland, Spykerze i Force India. Swoje ekipy prowadził również w F3, DTM oraz Le Mans.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.