Facebook Google+ Twitter

F1: Daimler sprzedał pozostałe udziały w McLarenie!

Daimler AG, po dwunastoletniej współpracy z McLarenem, nie jest już udziałowcem brytyjskiej stajni. Niemiecka spółka akcyjna sprzedała pozostałą częśc udziałów, które posiadała w zespole z Woking.

 / Fot. BranCzęściowy rozbrat obu stron nastąpił pod koniec 2009 roku, po tym, jak koncern Mercedesa wykupił zespół Rossa Brawna, ówczesnych mistrzów świata BrawnGP. McLaren obiecywał, iż będzie stopniowo kupował akcje koncernu ze Stuttgartu. Po trzech latach wreszcie doszło do całkowitego odłączenia.

Udziały wykupili trzej akcjonariusze, których obecne udziały liczą następująco: Ronowi Dennisowi (25 proc.), TAG Group (25 proc.) oraz Bahraini Mumtalakat Holding Company (50 proc.).

Dzięki transakcji niemiecki zespół zyska aż 500 mln funtów, z czego połowa będzie pochodziła od bahrańskiej rodziny królewskiej. Rozbrat oznacza, iż obie stajnie są już od siebie niezależne i McLaren będzie już w pełni normalnym klientem Mercedesa, płacąc tyle samo, co pozostali, za jednostki napędowe Mercedes-Benz High Performance Engines - podaje f1wm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.