Facebook Google+ Twitter

F1. Duet Ferrari przesłuchany - dalszych sankcji nie będzie

Światowa Rada Sportów Motorowych zadecydowała, że zespół Ferrari nie poniesie dodatkowych kar za użycie niedozwolonych poleceń zespołowych podczas GP Niemiec.

Alonso podczas pojedynku. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Alonso_%2B_Sato_2007_Canada.jpg8 września w Paryżu odbyło się przesłuchanie w sprawie incydentu, do którego doszło 25 lipca na niemieckim torze Hockenheim z udziałem Fernando Alonso i Felipe Massy. Prezes Włoskiej Federacji Samochodowej, Angelo Sticchi Damiani, poinformował dziennikarzy, że członkowie WMSC zgodzili się nie nakładać żadnych dodatkowych kar - podaje www.telegraph.co.uk

Angelo Sticchi Damiani potwierdził tylko 100 tys. dolarową grzywnę nałożoną przez FIA w dniu 25 lipca na torze Hockenheim, kiedy kierowca Ferrari, Filipe Massa, ułatwił swojemu koledze z zespołu wyprzedzenie go i wygranie wyścigu. Główne organy Formuły 1 mogły pozbawić Massę podium lub zredukować punkty zespołu tudzież nałożyć kolejne grzywny.

Prezes Włoskiej Federacji Samochodowej, przemawiając do reporterów po trzygodzinnym przesłuchaniu, powiedział, że Rada zaproponowała wyeliminowanie zakazu korzystania z "team orders".

Stefano Domenicali, szef zespołu Ferrari, był obecny razem z prawnikami na spotkaniu w Paryżu. Utrzymuje on, iż jego zespół nie wydał żadnych konkretnych poleceń Felipe Massie na niemieckim torze, mimo iż Brazylijczyk otrzymał wiadomość od inżyniera wyścigu, Roba Smedleya, że Fernando Alonso był od niego szybszy. Jednak Massa po wyścigu oświadczył, że była to jego decyzja.


Zakaz FIA w sprawie "team orders" został wprowadzony w roku 2002 po tym, jak Rubens Barrichello ułatwił zwycięstwo Mihaelowi Schumacherowi podczas GP Austrii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiele szumu o nic... Jeden drugiemu pomógł i tyle... Żaden z nich raczej z tego powodu nie ma pretensji, więc sprawę powinno się szybko zamknąć, a ten dziwny przepis zlikwidować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.