Facebook Google+ Twitter

F1: Ferrari i Red Bull odchodzą z FOTA

Włoska stajnia Ferrari oraz austriacki zespół Red Bull Racing postanowiły odejśc ze Stowarzyszenia zespołów i kierowców FOTA. Swoją decyzję tłumaczą brakiem porozumienia w kwestii ograniczenia budżetu w ciągu roku.

Szefowie obu stajni - Stefano Domenicalli oraz Christian Horner - już podczas GP Korei Południowej wyrażali swoje niezadowolenie z działalności stowarzyszenia. To urodziło na temat dalszego zaangażowania obu ekip w tę projekt. Po ostatnim spotkaniu dobrze poinformowane źródła wyjawiły, iż obie ekipy wycofały się z FOTA. Nie trzeba było długo czekać na oficjalne oświadczenie.

Mistrzowie Świata potwierdzili tę informację: - „Red Bull Racing może potwierdzić, że wystąpił z FOTA (Stowarzyszenia Zespołów Formuły 1). Zespół jest zdeterminowany do znalezienia rozwiązania w zakresie cięć kosztów w Formule 1”.

Trzeci zespół w niedawno zakończonym sezonie nie pozostał dłużny: - „To była trudna decyzja, podjęta po niechętnym przeanalizowaniu obecnej trudnej i patowej sytuacji, kiedy doszło do debaty nad podstawowymi tematami, dzięki którym powstała FOTA, zainicjowana zresztą także przez Ferrari i Lucę di Montezemolo, który był jej głównym inicjatorem i orędownikiem”. Dodali jednocześnie, iż będą współpracować ze stowarzyszonymi stajniami, jednakże nie powrócą do organizacji. - informuje serwis f1wm.pl.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.