Facebook Google+ Twitter

F1: Ferrari stworzyło system kontrolowania prześwitu!

Scuderia Ferrari to kolejny zespół, który stworzył innowacyjny system hamulcowy, podobny do rozwiązania zaprojektowanego przez Lotus Renault. Obecnie włoska ekipa oczekuje na uznanie legalności tej nowinki przez ciało zarządzające - FIA.

Wspomniany system może okazać się znaczącą nowinką w walce o tytuły mistrzowskie. Rozwiązanie jest w pełni mechaniczne, a także stanowi część zawieszenia i dlatego też nie powinno być problemów z jego zalegalizowaniem. Poza tym jest aktywowany przez naciśnięcie pedału hamulca.

Jak do tej pory Międzynarodowa Federacja Samochodowa dopuściła ten system do użytku tylko Lotusowi. Ferrari nadal oczekuje na legalizację rozwiązania. Decyzja powinna zapaść jeszcze przed lutowymi testami w Jerez, tak więc zespół będzie miał szansę sprawdzic to urządzenie na torze.

Eksperci dowiedli, iż system zapobiega obniżaniu się bolidu podczas dohamowań. W ten sposób prześwit pomiędzy podłogą i asfaltem jest większy, dzięki czemu bolid jest stabilniejszy oraz zdecydowanie łagodniej traktuje ogumienie. Ogromne znaczenie dla rywalizacji może mieć zwłaszcza podczas niedzielnych zmagań. O tym jednak, jak duży wpływ system ten będzie miał na wyścigi, dowiemy się dopiero w trakcie sezonu.http://f1wm.pl/php/news_id-25107.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.