Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12869 miejsce

F1: James Key odchodzi z Saubera!

James Key potwierdził odejście ze szwajcarskiego zespołu Sauber! Brytyjski inżynier pełnił funkcję dyrektora technicznego zespołu. Na razie nie wiadomo, gdzie podejmie pracę.

James zanim trafił do stajni Petera Sauber, pełnił tę samą funkcję w hinduskiej ekipie Force India. W szwajcarskim zespole zastąpił Willy'ego Rampfa, znanego polskim kibicom z ekipy BMW Sauber, kiedy to reprezentował ją Robert Kubica.

W oficjalnym komunikacie Key oznajmił: - "To był bardzo intensywny i interesujący czas, w trakcie którego udało nam się przeistoczyć z dużego zespołu w mniejszy i wszyscy bardzo dobrze sobie z tym poradzili. Myślę, że ekipa jest dobrze przygotowana na przyszłość i życzę jej jak najlepiej" - czytamy na [a]http://f1wm.pl/php/news_id-25277.html;stronie F1[a]

Powodem rozstania nie jest zła współpraca lecz interesująca oferta z Wielkiej Brytanii. Inżynier jednak nie podał nazwy przyszłego pracodawcy.

Peter Sauber podziękował serdecznie za współpracę Key'owi, dzięki któremu zespół stał się lepiej zorganizowany: - „Przez ostatnie dwa lata James wiele dla nas zrobił. Mocno przyczynił się do tego, że odzyskaliśmy stabilność, dlatego też chciałbym podziękować mu za całą jego prace i życzę mu jak najlepiej w przyszłości”.

Niebawem powinniśmy się dowiedzieć kto będzie następcą Jamesa, bowiem obok szefostwa jest to najważniejsza funkcja zespołu. Warto dodać, iż nowy bolid oznaczony inicjałami "C31" był dziełem Keya i zostanie pokazany w Jerez 6 lutego. Kierowcami zespołu pozostali Japończyk Kamui Kobayashi oraz Meksykanin Sergio Perez.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.