Facebook Google+ Twitter

F1: Mark Smith nowym dyrektorem technicznym w Caterhamie

Malezyjski zespół Caterham ogłosił, iż nowym dyrektorem technicznym został Mark Smith. Brytyjczyk tym samym zastąpi na tym stanowisku Mike'a Gascoyne'a, który obejmie funkcję szefa działu technicznego całej Grupy Caterham.

Gascoyne będzie odpowiedzialny za koordynowanie, wspieranie i proponowanie,
działań technicznych stajni F1, teamu GP2, a także działów samochodów drogowych, kompozytów oraz technologii i innowacji. Zostało również potwierdzone, iż Mike nie będzie jeździł na wyścigi F1.

We fragmencie wywiadu z Gascoyne'm, Mike powiedział: - „To dla mnie bardzo podniosły moment. Moja nowa rola da mi szansę do pomocy w zwiększeniu wartości całej Grupy, poprzez tworzenie i realizację nowych projektów we wszystkich sektorach w których pracujemy, jednocześnie otwierając nowe możliwości dla każdej spółki znajdującej się w mateczniku Grupy Caterham” - czytamy w [a]http://f1wm.pl/php/news_id-25411.html;F1WM.pl[a]

Szef całej grupy, Tony Fernandes, postanowił o awansie Brytyjczyka, wierząc w jego profesjonalizm i doświadczenie: - „Jesteśmy zadowoleni, że Mike podjął wyzwanie, które przed nim postawiliśmy, a mianowicie poprowadzenie działu technicznego całej Grupy Caterham. Jego doświadczenie, wiedza, entuzjazm i kreatywność dają mu doskonały zestaw umiejętności, które pomogą nam osiągnąć ambitne cele”.

Mike Gascoyne w roli dyrektora technicznego pracował od początku istnienia zespołu, w 2010 roku. Wcześniej pracował dla takich ekip, jak Toyota, Force India, Jordan, Renault, Sauber, a nawet McLaren. Po raz pierwszy w karierze obejmie tak ważną funkcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.