Facebook Google+ Twitter

F1: Marussia z nowym bolidem dopiero na testach w Barcelonie

Rosyjska stajnia F1, Marussia, ogłosiła, iż nowy pojazd zostanie wykorzystany dopiero na drugich przedsezonowych testach, które odbędą się w Barcelonie. Informacje podał konsultant techniczny zespołu - Pat Symmonds.

Pat Symmonds był jednym z "czarnych bohaterów" słynnej afery "Crash-gate" w GP Singapuru 2008, kiedy to był jeszcze głównym inżynierem zespołu Renault. Wówczas Brytyjczyk został zdyskwalifikowany na pięć lat. Późniejsze dezycje FIA skróciły jednak karę i obecnie Symmonds ma już prawo pełnego angażu w F1.

W zeszłym roku Pat zastąpił na stanowisku dyrektora technicznego Nicka Wirtha. MR01 będzie więc pierwszą maszyną, za którą on odpowiada. Zespół współpracuje z aktualnymi wicemistrzami świata, McLarenem.

Oto, co powiedział w http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/223213.html: „Zdążymy na drugie testy. Chcemy być na pierwszej turze, ponieważ myślę, że to ważne dla Charlesa Pica, aby przejechał trochę kilometrów i wszystko sobie poukładał”.

Symmonds dodał również, iż nowy pojazd będzie zupełnie nową konstrukcją, która nie będzie miała wiele wspólnego z jego poprzednikiem, MVR-02. Nie będzie jednak innowacyjna, ze względu na zbyt duże ryzyko błędów.

W przyszłym sezonie kierowcami zespołu będą Niemiec Timo Glock oraz Francuz Charles Pic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.