Facebook Google+ Twitter

F1: Nowy system hamulcowy pomoże Lotusowi?

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) ogłosiła, iż system hamulcowy, skonstruowany przez Lotusa jest w pełni zgodny z przepisami, dzięki czemu zostanie dopuszczony do użytku! Czy to oznacza, że należy się liczyc z zespołem z Enstone?

 / Fot. Mathieu Felten/cc 3.0Nowatorski system był testowany w ubiegłorocznych testach dla młodych kierowców, rozegranych po GP Abu Zabi. Nowinka ta ma pozwolic utrzymac bolid na takim samym prześwicie, nawet podczas dohamowań, kiedy to zawieszenie ulega samoczynnemu obniżeniu.

Obawy o legalnośc systemu pojawiły się po wydaniu artykułu przez włoską gazetę La Gazetta dello Sport, która napisała, iż to kierowca jest odpowiedzialny za włączanie systemu, poprzez naciśnięcie pedału hamulca. W świetle przepisów jest to jednak niedozwolone, a ostatni manualny system - kanał "F" ekipy McLarena - został po sezonie 2010 zakazany.

Okazało się jednak, iż badania wykluczyły taką możliwośc i system działa automatycznie oraz jest częścią zawieszenia. Fakt, iż nie ma bezpośredniego udziału w obsłudze systemu oraz nie jest "ciałem obcym", będącym ruchomą częścią aerodynamiczną, skłoniło ciało zarządzające do zalegalizowania systemu, ponieważ w świetle prawa jest elementem zgodnym z obowiązującymi przepisami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.