Facebook Google+ Twitter

F1: Perez i Raikkonen najszybsi w ostatnich dniach testów!

Fin Kimi Raikkonen oraz Meksykanin Sergio Perez okazali się najszybsi w ostatnich dwóch dniach testów na hiszpańskim torze Circuit de Catalunya, w Montmelo, pod Barceloną. To były ostatnie testy przed inauguracją sezonu w Australii!

Trzeci dzień testów został zakłócony przez intensywne opady deszczu. To uniemożliwiło wielu kierowcom kontynuowanie obranego programu, jednak innym, jak np. Danielowi Ricciardo, zła aura nie przeszkadzała i przeprowadzał symulację wyścigu. Wszyscy, z wyjątkiem Kimiego Raikkonena, zmieścili się w granicy 0,8 sekundy! Fiński kierowca Lotusa stracił przeszło 3,5 sekundy, jednak w wyniku problemów z kolumną kierownicy, nie mógł wyjechać na tor przez godzinę. Za kierowcą Saubera Perezem znaleźli się Jenson Button (McLaren) i wyżej wspomniany zawodnik STR, Ricciardo. W tym dniu tylko raz ujrzeliśmy czerwoną flagę - winowajcą okazał się Bruno Senna, kierowca Williamsa, który musiał zatrzymać swój pojazd przed zakrętem nr 10.

Czwarty dzień testów przebiegł w bezproblemowych warunkach. Kierowcy całkowicie skupili się na symulacji. Tym razem bezproblemową sesję przebył mistrz świata z 2007 roku. Raikkonen przejechał najwięcej okrążeń, ustanawiając najlepszy czas. Na kolejnych lokatach znaleźli się Fernando Alonso (Ferrari) oraz Senna. Na torze dwukrotnie doszło do wywieszenia czerwonej flagi. Najpierw swój samochód musiał zaparkować partner Pereza, Kamu Kobayashi, a potem wycieczkę poza tor zaliczył Witalij Pietrow - nowy zawodnik Caterhama. Cała jedenastka zmieściła się w granicach 1,5 sekundy, a najsłabszy czas wykręcił mistrz świata Sebastian Vettel (RBR).

Niestety, nie ujrzeliśmy na torze nowego bolidu HRT, który nie był dostatecznie przygotowany do testów.

Poniżej szczegółowe wyniki obu dni testów. Już za niecałe dwa tygodnie pierwszy wyścig sezonu na australijskim torze Albert Park!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.