Facebook Google+ Twitter

F1: Pietrow niespodziewanie zastępuje Trullego w Caterhamie

Tej wiadomości chyba nikt się nie spodziewał! Mający niemal pewny kontrakt Jarno Trulli ostatecznie został jednak zastąpiony przez Rosjanina Witalija Pietrowa! Jeszcze tydzień temu Włoch zapewniał o kontrakcie.

Dla Jarno sezon 2012 miał być szesnastym i prawdopodobnie ostatnim rokiem w Formule 1. Jeszcze tydzień temu 38-latek z Pescary informował o pewnym kontrakcie: - "Jesteśmy bezpieczni". Jak podaje [a]http://www.formula1.pl/F1_news-13025-Trulli_pewny_posady_w_Caterhamie.html[a], okazało się jednak, iż Caterham nie jest w stanie utrzymać w zespole dwóch zawodników, bez poważnego wsparcia finansowego.

Po ogłoszeniu tej informacji Trulli zupełnie zmienił nastawienie i stwierdził, iż był przygotowany na taką ewentualność, mając w świadomości fakt, iż zespół nadal nie jest ustabilizowany ekonomicznie. Jednocześnie podziękował zespołowi za danie mu szansy startów w dwóch ostatnich sezonach: - „Byłem przygotowany na możliwe rozstanie z Caterhamem, mając na uwadze, że warunki ekonomiczne mogą popchnąć zespół w kierunku poszukiwania odpowiednio wspieranego [finansowo] kierowcy”. Ważną sprawą jest także fakt, iż Jarno najlepsze lata ma już za sobą. Zeszłoroczny sezon nie był dla niego udany, bowiem wyraźnie odstawał formą od partnera z zespołu, Fina Heikki Kovalainena - czytamy na [a]http://www.formula1.pl/F1_news-13042-Trulli_liczyl_sie_z_utrata_posady_w_Caterhamie.html[a]

Włoch nie wie, czy będzie kontynuował karierę wyścigową, bowiem dalsze starty w F1 raczej już nie wchodzą w grę. Powiedział jednak, iż ma wiele obowiązków pozasportowych: - „Posiadam firmę produkującą wino i hotel w Szwajcarii więc mam trochę obowiązków, ale moją robotą jest bycie kierowcą wyścigowym i liczę, że będę dalej to robił: nie ważne czy w Formule 1 czy gdzieś indziej.”

Brak Trullego i Vitantonio Liuzziego w stawce oznacza, iż po raz pierwszy od 1970 roku nie ujrzymy w stawce żadnego Włocha! Ubolewa nad tym m.in. szef zespołu Ferrari, Stefano Domenicalli: - „Jestem bardzo smutny, że po tak wielu latach w Formule 1 nie będzie włoskiego kierowcy. Jeśli chodzi o Jarno, to gdy tylko dysponował samochodem na miarę jego talentu, pokazywał poziom, dlatego też życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości, zarówno w wyścigach, jak i poza torem. To trudny moment dla naszego sportu, zaistniały częściowo z zewnętrznych powodów” - mówi dla [a]http://f1wm.pl/php/news_id-25421.html;F1[a]. We Włoszech mówi się już o pechowym piątku siedemnastego, bowiem w przeciwieństwie do nas, u nich to właśnie ta data jest uznawana za nieszczęsną.

Wracając jednak do tematu Pietrowa, Rosjanin utracił po sezonie 2011 posadę w brytyjskim zespole Lotus-Renault. W Caterhamie było brany pod uwagę przede wszystkim jako trzeci zawodnik, jednak kiedy tę posadę objął Holender Giedo van der Garde, plotki na temat kontraktu z malezyjską stajnią ucichły. Jak widać, Formuła 1 w okresie przedsezonowym ponownie okazała się nieprzewidywalna i ostatecznie to Witalij zostanie partnerem Kovalainena.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.