Facebook Google+ Twitter

F1: Po dwóch sesjach treningowych w Barcelonie

Dziś odbyły się dwie sesje treningowe na torze w Barcelonie. Robert Kubica był kolejno 4. i 12. Zobacz jak kierowcy ocenili swoje przejazdy i co sądzą o ich szansach w jutrzejszych kwalifikacjach i niedzielnym wyścigu.

Robert Kubica, BMW Sauber:

- Było dla mnie ważnym aby przejechać dziś jak najwięcej okrążeń. Nie miałem okazji przygotowywać się do tego Grand Prix podczas zeszłotygodniowych testów, gdyż dokonywałem konfiguracji bolidu już na kolejny rok. Dziś zmieniliśmy dużo w ustawieniach bolidu, szczególnie pracowaliśmy nad oponami. Teraz musimy przeanalizować to co udało nam się ustalić i przygotować się do jutrzejszego dnia.


Kimi Raikkonen, Ferrari:

- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia. Wykonaliśmy to co do nas należało bez żadnych problemów. To dobry znak. Bolid jest dobrze zbalansowany, chociaż zawsze są jakieś rzeczy do poprawienia. Bolid sprawował się dobrze na obydwu typach opon. W piątek, trudno jest ocenić czy jesteśmy lepsi od naszych rywali, ale myślę, że możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji. Jeśli chodzi o nowy nos* to nie używalibyśmy go, gdyby nie dawał nam przewagi.

Felipe Massa, Ferrari:

-To był dobry dzień. Z tego co zaobserwowaliśmy, wydaję mi się że będziemy bardzo silni podczas tego weekendu i nasza praca zmierza w dobrym kierunku. Warunki na torze będą się poprawiać przez kolejne dni. Dziś, jeździłem bardzo ryzykownie i mogłem bardzo łatwo popełnić błąd. Podczas porannej sesji przejechałem niewiele okrążeń, ponieważ uszkodziłem lewą tylną oponę, kiedy straciłem kontrolę nad bolidem. Nie opłacało mi się używać nowego kompletu opon. Mogłem osiągnąć lepszy rezultat po południu, ale podczas mojego pierwszego okrążenia na miękkich oponach na torze było bardzo tłoczno. Mam dziś urodziny i pragnąłbym w niedzielę zrobić sobie ładny prezent.

Heikki Kovalainen, McLaren:

- Jestem bardzo rozczarowany. Wykonałem kilka przejazdów podczas pierwszej sesji, ale pojawiły się problemy z pompą oleju w skrzyni biegów i moi mechanicy musieli wymienić całą skrzynię między sesjami. Po południu w pewnym momencie straciłem całą moc bolidu - mój silnik się wyłączył i musiałem się zatrzymać. To był koniec. Musimy teraz skontrolować bolid i dowiedzieć się co spowodowało te kłopoty w drugiej sesji. Przed nami jutrzejszy dzień, tak więc mamy czas. Wiele może się jeszcze zmienić.

Lewis Hamilton, McLaren:

- Dziś przez obydwie sesje zmagaliśmy się z ustawieniami balansu. Bolid był za bardzo nadsterowny, więc próbowaliśmy różnych metod aby to poprawić, ale nie wykonaliśmy takiego postępu, jaki byśmy chcieli. Teraz przeanalizujemy zebrane dane. Jestem przekonany, że wykonamy potrzebne usprawnienia. Zazwyczaj w piątek, jeździmy z dużą ilością paliwa na długich przejazdach, tak więc czasy nie ukazują naszych prawdziwych możliwości. Jutrzejszy dzień jest dla znacznie ważniejszy.

Nick Heidfeld, BMW Sauber:

- Dla mnie ten dzień był w porządku. Nie mieliśmy istotnych problemów, i wypróbowaliśmy wszystko co zaplanowaliśmy. Jeżeli chodzi o balans bolidu, nie jest jeszcze idealny, ale myślę, że jutro to skonfigurujemy.

Fernando Alonso, Renault:

- Pierwszy dzień przyznany nam do testów rozpoczęliśmy w tamtym tygodniu. Mieliśmy dlatego wypróbowane konfiguracje i zebraliśmy sporo informacji. Kondycja toru była jednak dziś zupełnie inna, gdyż wiał wiatr. Jestem usatysfakcjonowany z moich dzisiejszych osiągnięć. Mimo to musimy jutro być jeszcze lepsi i dobrze pojechać w kwalifikacjach by być zmotywowanym do walki w niedzielę.

*przednia część bolidu

więcej na oficjalnej stronie Formuły 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.