Facebook Google+ Twitter

F1: Prezentacja Force India 3 lutego!

Hinduski zespół Force India jest kolejną stajnią, która ogłosiła datę prezentacji swojego bolidu. VJM05, bo tak będzie się nazywać ich nowe "dziecko", zostanie ujawniony światu 3 lutego, a więc w tym samym dniu, co pojazd Ferrari.

W przeciwieństwie do obozu "czerwonych", ekipa Vijaya Mallyi postanowiła zaprezentować swoją maszynę w tradycyjny sposób. Premiera odbędzie się o godzinie dziesiątej czasu polskiego, w siedzibie stajni, w Silverstone - czytamy na stronie f1wm.pl

Zespół, w którym będą ścigać się Szkot Paul di Resta oraz Niemiec Nico Hulkenberg, ma bardzo duże oczekiwania odnośnie nowego sezonu, zwłaszcza po przejęciu części ekipy przez hinduską firmę Sahara: „Zespół postawił kolejny krok, wiążąc się z Saharą i powoli będzie to zwiększało naszą konkurencyjność. Nie stanie się to natychmiast, ale zespół jest podekscytowany swą przyszłością i mamy nadzieję wywalczenia piątego miejsca wśród konstruktorów" - powiedział di Resta f1wm.pl

Warto również odnotować, iż testy zderzeniowe przeszły już Scuderia Ferrari oraz Sauber. Ferrari podeszła do sprawdzianu wytrzymałości pojazdu po raz drugi, ponieważ pierwszy zakończył się niepowodzeniem.

7 lutego odbędą się oficjalne przedsezonowe testy, natomiast 18 marca odbędzie się pierwszy wyścig sezonu, na australijskim torze Albert Park.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.