Facebook Google+ Twitter

F1: Renualt ma plan B dla Roberta?

Czy osiągnięcia nowego teamu Roberta Kubicy będziemy mogli zaobserwować dopiero w drugiej połowie sezonu?

 / Fot. A3762/_Jens Büttner PAP/EPASzef Renualt, Eric Boullier twierdzi, że agresywny program rozwoju bolidu R 30 rozpocznie się po wyścigu w Bahrajnie.

Już w najbliższą środę, rozpoczną się testy na torze Jerez. "Mamy wizję, co możemy tam osiągnąć, ale agresywny program rozwoju samochodu rozpocznie się po wyścigu w Bahrajnie "- zapowiada Boullier. Szef Renault tłumaczy opóźnienia tym, że on sam został zatrudniony w zespole dopiero w grudniu, a tunel aerodynamiczny, w którym sprawdzane są modele Renault, był w przebudowie.

"Zespół bardzo ciężko pracuje nad nadgonieniem opóźnień, ale być może w trakcie pierwszych zamorskich wyścigów nie będziemy w najlepszej formie. Jesteśmy jednak pewni, że strata do czołówki będzie się zmniejszać" - powiedział "Gazecie Wyborcze" manager Roberta Kubicy, Daniele Morelli.

Zespół Renualt nie jest uznawane za faworyta w tym sezonie. I dobrze. Nie będzie presji na tym teamie, który wie jak się wygrywa mistrzostwo świata. Zespół zapowiada pracę nad rozwojem bolidu R 30 w czasie sezonu. Z tego faktu akurat może być zadowolony Robert Kubica, któremu brakowało takiej pracy inżynierów w BMW Sauber w czasie sezonu. W jednej z francuskich gazet, możemy przeczytać, że bolid R 30, w pełni dopracowany będzie na Grand Prix Kanady, tam gdzie Robert odniósł swoje pierwsze i jedyne jak do tej pory zwycięstwo w wyścigu.

Początek sezonu rozpocznie się 14 marca w Bahrajnie.

źródło: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.