Facebook Google+ Twitter

F1: Solberg partner Latvali w 2012 roku

Norweg Petter Solberg został ogłoszony drugim kierowcą fabrycznej ekipy Forda, startującej w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC). Mistrz Świata z 2003 roku zastąpił w zespole amerykańskiego producenta Fina Mikko Hirvonena.

W zeszłym sezonie Petter ścigał się francuskim samochodem Citroena. Norweg regularnie plasował się w czołowej piątce, a podczas rajdów we Włoszech oraz Australii uplasował się na najniższym stopniu podium. Cały sezon zakończył na 5. miejscu. Dla Solberga będzie to pierwszy od 2008 roku sezon w fabrycznej stajni. Poprzednio reprezentował japońską firmę Subaru, a swoją karierę zaczynał właśnie w pojazdach Forda.

Zespół Forda przedłużył jednocześnie kontrakt z M-Sportem i w WRC spędzi jeszcze przynajmniej dwa lata. Oto, co powiedział szef Ford of Europe Stephen Odell - "Ford ma bogatą historię w WRC i jesteśmy podekscytowani, że będziemy kontynuowali walkę o tytuły z naszymi wspaniałymi partnerami w M-Sporcie. WRC świetnie pasuje do DNA Forda, obejmujące precyzyjne prowadzenie, auta dające radość i czołową technologię, a rajdy stanowią inspirację dla naszych przyszłych rozwiązań i są sposobem dotarcia do nowych odbiorców."

Dyrektor sportowy Forda - Gerard Quinn - wiążę wielkie nadzieje z dołączenia do nich byłego czempiona serii: - "Dołączenie Pettera Solberga do zespołu oznacza powrót jednego z najbardziej doświadczonych kierowców do ekipy, w której zaczynał swoją światową karierę. Mistrzostwo świata i trzynaście wygranych rajdów świadczą o jego umiejętnościach, a jego ogromne doświadczenie będzie bardzo wartościowe dla naszego składu".

Szef zespołu - Malcolm Wilson - oczekuje zaciętej walki o tytuł mistrzowski i wierzy, iż po rocznym użytkowaniu Fiesty będą w stanie pokonac francuskiego konkurenta: - "Osiągi Fiesty RS WRC w sezonie 2011 były bardzo dobre na wszystkich nawierzchniach i jestem naprawdę podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w przyszłości. Chcemy walczyć o mistrzowskie tytuły i nie mam wątpliwości, że nasz samochód w połączeniu z kierowcami, infrastrukturą i wiedzą pracowników w Dovenby Hall, pozwoli nam na to". Drugim zawodnikiem Ford World Rally Team ponownie będzie Fin Jari Matti Latvala.

Nowy sezon WRC zainauguruje Rajd Monte Carlo (od 17-21 autoklub.plstycznia), powracający do kalendarza po czterech latach przerwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.