Facebook Google+ Twitter

F1: Spór o kwalifikacje w Monako

Za nami mało ekscytujący wyścig o Grand Prix Hiszpanii. Już za tydzień, 16 maja, będziemy świadkami najbardziej pasjonującej rywalizacji na torze F1, która będzie miała miejsca na ulicach Monte Carlo. Już teraz pojawiły się pierwsze spory.

GP Monako / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SA_%26_MF1_at_2006_Monaco_GP.jpgGP Monako uznawane jest za jeden z najtrudniejszych wyścigów w Formule 1. Walka o punkty rozgrywa się na ulicach miasta Monte Carlo, przez co kierowcy muszą zmagać się z trudnymi i ostrymi zakrętami, a także wąskimi uliczkami. GP Monako zawsze dostarczało wiele satysfakcjonujących wrażeń kibicom F1.

Mapa trasy GP Monako w F1 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Monte_Carlo_Formula_1_track_map.svgKilka dni temu pojawiła się próba zmiany kwalifikacji do właśnie tego Grand Prix. Kierowcy uważają, że wolniejsi zawodnicy będą wstrzymywać tych szybszych, na wąskich uliczkach Monte Carlo. Stąd pojawił się pomysł, aby rozłożyć kwalifikacje na dwie tury. Każda tura miałaby liczyć po dwunastu kierowców. Jednakże idea ta nie zostanie wprowadzona w życie, ponieważ szefowie FOTY chcą, aby wyścig ten był jak najbardziej ekscytujący i nieprzewidywalny, bo zawsze takim był, i takim ma pozostać.

Zatem kwalifikacje mają przebiegać w normalny sposób, jak do każdego innego Grand Prix. Według szefa Lotusa - Tony'ego Fernandesa - kierowcy są naprawdę dobrzy, a także są opłacani, aby jeździć dobrze.

Grand Prix Monako już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.
Monte Carlo / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:F1_Monte_Carlo.jpg

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.