Facebook Google+ Twitter

F1: szalone kwalifikacje! Kubica wystartuje z 7. pozycji!

Wskutek nałożenia różnorakich kar aż na 7 zawodników, Robert Kubica awansował w ustawieniu do jutrzejszego wyścigu aż o 6 miejsc. Dodatkowo Kubica ma bardzo mocno zatankowany bolid, co bardzo zwiększa jego szanse na podium.

Robert Kubica / Fot. http://www.flickr.com/photos/ph-stop/2565104159/sizes/l/Pisząc tę relację, zamierzałem skupić się przede wszystkim na tym, że Robert Kubica jest kierowcą bardzo pechowym oraz krytykować złą decyzję zespołu o wypuszczeniu Roberta na samym końcu drugiej części kwalifikacji. Na szczęście moje skomlenia stały się zupełnie nieaktualne.

Szalone kwalifikacje

Dzisiejsze kwalifikacje były jednymi z najdłuższych w ostatnich latach. Podczas wszystkich trzech sesji mieliśmy aż 5 wypadków, z których 2 wyglądały bardzo poważnie. Już na początku sesji w najtrudniejszej partii toru - trzynastym zakręcie, wyjazd na trawę i uderzenie o bandę zaliczył Sebastian Buemi. Zdołał jednak, lekko uszkodzonym bolidem dojechać do boksów i awansować do następnej sesji. W tym samym miejscu kłopoty potem mieli jeszcze Algersuari i Kovalainen. W bolidzie tego ostatniego uszkodzeniu podczas zderzenia uległa skrzynia biegów.

Najpoważniejszy był jednak wypadek Timo Glocka, który przy prędkości ok. 200 km/h uderzył w bandę z opon wskutek awarii układu kierowniczego. Niemiec został przewieziony do szpitala. Jest trochę potłuczony i ma rozciętą nogę. O tym, czy wystartuje w wyścigu, zdecyduje około północy naszego czasu zespół Toyoty.

Jednak najważniejszym wypadkiem był ten ostatni. Ponownie bohaterem głównym był Buemi. Na dość prostym odcinku toru wypadł poza asfalt i uderzył o bandę. Z jego bolidu oderwało się przednie skrzydło, które trafiło na środek toru. Była to ostatnia minuta kwalifikacji. W tym miejscu została wywieszona żółta flaga. Robert Kubica, jak to zawsze on, zastosował się do przepisów i zwolnił w tym miejscu, pozbawiając się miejsca w czołowej dziesiątce. Nie wszyscy byli jednak tak uczciwi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

o tych karach to nie wiedziałem choć na kwalifikacje się rano zerwałem. 5 za poszerzenie mojej wiedzy i kolejny szok :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nooo, jutro będzie ciekawie :)) Oby na starcie nic się Robertowi nie przytrafiło, potem powinno być dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.