Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16254 miejsce

Fabian Kołodziejczyk, znaczy wolontariusz

Wczoraj miał święto: Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Jutro na miejskiej gali Aniołów Wolontariatu w Rudzie Śląskiej odbierze wyrożnienie opowie o tym, co robi.

 / Fot. adam k. podgórskiJest chłopcem niepełnosprawnym. Lekarze rozpoznali u niego zespół chorobowy noszący uczoną nazwę, ale Fabian nie czyni wrażenia osoby upośledzonej pod jakimkolwiek względem. Jest może nieco drobniejszy niż rówieśnicy, poważniejszy, wolniej mówi, dłużej się zastanawia..

Chodzi do 2 klasy, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w Wirku, zdobywa umiejętności budowlańca – wykończeniowca wnętrz. Po szkole zajmuje się zwierzętami w Społecznym Schronisku dla Zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej. Dzisiaj zaopiekował się małym psiaczkiem, starowinką, kaleką na trzech tylko łapach, odebranym właścicielowi – pijakowi. Tylną łapkę stracił potracony przez samochód – opowiada Fabian. - Pseudo „pan” trzymał kalekiego psiaka na dworze, bez budy, bez jakiegokolwiek schronienia. Zwierzę jest wychudzone, zdziczale, wycieńczone. Nie zasłużyło na taki los.

 / Fot. Katarzyna SadkiewiczFabian jest wolontariuszem już sześć lat. Prawdziwym, z krwi i kości, a na dodatek „urzędowo potwierdzonym”, bowiem zawarł ze schroniskiem umowę o świadczeniach wolontariackich.

 / Fot. Katarzyna Sadkiewicz- Zawsze kochałem i interesowałem się zwierzętami – mówi Fabian. - W domu mam kundlowatego puszystego i czarnego Angela wziętgo z azylu, świnkę morską – Gapcia, kupioną w sklepie zoologicznym i Czarusia, gołębia znalezionego na śmietniku. Dbamy o nie wspólnie z bratem – Kubą. Od dziecka miałem kontakt z bezdomnymi zwierzakami, dzięki mamie, która jest pielęgniarzem zwierząt w rudzkim schronisku. Za jej przykładem i pod jej okiem zacząłem osobiście angażować się w pomaganie zwierzętom. Zabierałem psy na spacer, w lecie dolewałem wodę do poideł, pomagałem roznosić miski z karmą, czesać skołtunioną sierść. Przyglądałem się też, co robią pracownicy, aby wiedzieć i umieć jak najwięcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I jeszcze jedno Panie Adamie; przybijam piątaka, podaję dalej i pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to,
kim jest, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”
Jan Paweł II
Jestem pełna podziwu dla Fabiana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądry chłopak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.