Fabio Cannavaro piłkarzem roku według FIFA

Włoski obrońca Fabio Cannavaro został wybrany piłkarzem roku 2006 Dla Cannavaro jest to druga nagroda w tym roku, wcześniej otrzymał Złotą Piłkę w plebiscycie France Footbal.

W Zurychu odbyła się wczoraj gala na której wręczono nagrodę dla najlepszego piłkarza 2006 roku. Niespodzianki nie było, laureatem został Fabio Cannavaro. Włoch wyprzedził Francuza Zinedine Zidana i Brazylijczyka Ronaldinho.

Dziesięciu najlepszych

W plebiscycie FIFA Włoch uzyskał 498 głosów. Obrońca Realu Madryt kapitalnie grał podczas tegorocznych finałów Mistrzostw Świata w Niemczech.

Na drugim miejscu znalazł się Zinedine Zidane. Francuz ma za sobą wspaniałą piłkarską karierę, wygrał wszystko co tylko można było wygrać, a na pożegnanie zaaplikował kibicom dawkę fantastycznego futbolu podczas finałów Mistrzostw Świata. Zizu otrzymał 454 głosy.

Na trzeciej pozycji uplasował się triumfator sprzed roku Ronaldinho. Piłkarz Barcelony dwa razy z rzędu otrzymywał miano najlepszego piłkarza globu. Jednak tym razem musiał uznać wyższość Włocha i Francuza. Ronaldinho-Gaucho, który przez pewien okres nie mógł odnaleźć właściwego rytmu gry otrzymał 380 głosów.

Czwarty był Thiery Henry. Znakomity napastnik Arsenalu Londyn i reprezentacji Francji dwukrotnie w tym roku przegrywał wielkie imprezy. Najpierw finał Ligi Mistrzów, później Mistrzostw Świata. Henry otrzymał 317 głosów.

Piaty na liście to Sammuel Eto. Zawodnik Barcelony zdobył z drużyną Puchar Europy, ale nie zdołał się zakwalifikować do finałów Mistrzostw Świata, na domiar złego nabawił się poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na pięć miesięcy. Eto'o uzyskał 300 głosów.

Szósty był Didier Drogba. Napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej i londyńskiej Chelsea uzyskał 150 głosów.

Siódme miejsce przypadło w udziale pomocnikowi AC Milan i reprezentacji Brazyli. Jest nim Brazylijczyk Kaka, który otrzymał 139 głosów.

Ósmym zawodnikiem w tym plebiscycie był Gianluigi Buffon. Bramkarz Włoch i Juventusu Turyn zajął drugie miejsce w plebiscycie France Footbal, tym razem było troszeczkę gorzej. Włoch jest jedynym bramkarzem w tym zacnym gronie. Buffon otrzymał 118 głosów.

Na dziewiątej pozycji uplasował się Andera Pirlo. Defensywny pomocnik Milanu i Włoch ma za sobą udane finały Mistrzostw Świata, jednak zarówno Pirlo, jak i Milan w lidze prezentują się slabo. Włoch otrzymał 86 głosów.

Listę dziesięciu najlepszych zamyka Cristiano Ronaldo. Zawodnik Manchesteru United i reprezentacji Portugalii prezentuje się bardzo dobrze. Jego największym atutem jest młodość. Ronaldo otrzymał 69 głosów.