Facebook Google+ Twitter

Fabio Capello zakazuje Anglikom frytek i ketchupu

Trener reprezentacji Anglii Fabio Capello, w wywiadzie udzielonym FIFA Magazine, zdradza klika zasad, które wprowadził wśród swoich podopiecznych. Mówi np. o zakazie spożywania frytek i ketchupu, oraz nakazie jedzenia potraw śródziemnomorskich.

Fabio Capello. / Fot. EPA/RUNGROJ YONGRITW wywiadzie udzielonym FIFA Magazine trener reprezentacji Anglii podsumował miniony rok pracy, zdradził kilka zasad, które wprowadził do reprezentacji oraz wspomniał o swoich marzeniach. Były trener Realu Madryt i Juventusu Turyn przejął ster piłkarskiej reprezentacji Anglii 13 grudnia 2007 roku zastępując Steve McLarena, który nie zakwalifikował się ze swoją drużyną do Mistrzostw Europy w Szwajcarii i Austrii.

Fabio Capello ocenił swoją prawie roczną pracę pozytywnie, jednak dodał, że zawsze jest miejsce na jakieś zmiany i ulepszenia. Jedną z najnowszych modyfikacji jest wprowadzenie specjalnej diety, w której nie ma miejsca na frytki i ketchup, a głównymi składnikami są dania kuchni śródziemnomorskiej. Co więcej, w czasie zgrupowań reprezentanci są zobligowani do jedzenia razem śniadania oraz wyłączania telefonów komórkowych, kiedy jest taka potrzeba. "Moi podopieczni są gotowi na współpracę, a to wynik profesjonalizmu, który występuje w ich klubach" - odpowiada Capello na pytanie o dyscyplinę w kadrze.

Włoch odniósł się także do faktu, iż reprezentacja Anglii spadła tak nisko w rankingu FIFA i nie zakwalifikowała się do bardzo ważnej imprezy, jaką niewątpliwie są Mistrzostwa Europy. "Nie mogę tego zrozumieć jak tak silna reprezentacja mogła spaść tak nisko, ale jestem szczęśliwy, że to ja mogę poprowadzić tą drużynę znów do walki o jak najwyższe cele" - mówi dyplomatycznie były trener Realu Madryt.

Stadion Wembley, gdzie reprezentacja Anglii rozgrywa swoje mecze / Fot. Arkadiusz SzałkowskiWyniki sa jak na razie obiecujące - w ostatnim rankingi FIFA reprezentacja Anglii awansowała na 10. miejsce (za kadencji McLarena okupowała nawet miejsce 15.). Kluczem do sukcesu ma być wydobycie większego zaangażowania w grę, które zawsze wyróżniało angielski futbol. Drugim aspektem ma być likwidacja 'strachu' jaki towarzyszy reprezentantom na Wembley, gdy są oni paraliżowani przez krytykę tłumu. Capello dodaję także, że kibice mają prawo być wściekli na swoją kadrę patrząc na występy i osiągi reprezentacji w ostatnim czasie. Głównym celem jest kontynuacja zwycięstw w kolejnych meczach, co przyczyni się nie tylko do wzrostu pewności siebie zawodników, ale także do odzyskania zaufania kibiców. "Moi piłkarze grają lepiej i ciekawiej dla oka, gdy mają więcej pewności siebie" - kończy wątek trener.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.