Facebook Google+ Twitter

Fabric Live 35 - świeży powiew drum'n'bassu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-17 23:12

Kondycja dzisiejszej sceny drum‘n’bass jest naprawdę słaba. Od dobrych czterech lat zatrzymała się w punkcie, z którego za nic nie potrafi się wydostać.

Okładka płyty / Fot. www.discogs.comMało oryginalne produkcje pozbawione finezji z przesadnie mocną linią basową skutecznie potrafią odstraszyć już po pierwszej minucie odsłuchu. Tym samym mój entuzjazm do 35 część FabricLive zmiksowanej przez Brytyjczyka Marcusa Intalexa był wielce umiarkowany.

Spokojny początek miksu za sprawą dwóch pierwszych numerów "Calibre" bliskiego współpracownika Marcusa i Lynxa od początku obalają moją teorię spiskową. Dosyć szybkie tempo, ale nie pozbawione melodii, w tle pobrzmiewające delikatne i wyważone sample, które nad wyraz przyjemnie zaskakują mój zmysł słuchu. Po tym kilkuminutowym wstępie Intalex umiejętnie zmienia klimat i zagłębia słuchacza w ciemniejszą stronę drum‘n’bass, której to przede wszystkim się spodziewałem. Jednakże nie trwa to długo. Chwilę później eksploruje kolejne podgatunki d’n’b. Trzeba przyznać, że Marcus ma rewelacyjnie lekką rękę. Pomysłowe połączenie darkstep’ów, melodyjnego liquid funk z inteligentniejszymi formami d’n’b (atmospehric, jazzstep) sprawia, iż kompilacja jest de facto bardzo rytmiczna. Warto wspomnieć jeszcze o kilku perełkach, które prezentuje nam autor tego wydania.
Moi trzej osobiści faworyci to: Mistical – "Groove Me", Alix Perez and Sabre - "Solitary Native", Deadly Habit – "Synesthesia (Theory Remix)". Oj długo można się nimi rozkoszować.

Marcus Intalex kompilacją "Fabric Live 35" dowiódł, że drum’n’bass może jeszcze porwać i oczarować tak sceptycznie nastawionych ludzi do tego gatunku jak ja. Wielu z Was pomyśli sobie, iż jestem wybredny, czepiam się i w ogóle się nie znam. Może i tak jest, ale to tylko dlatego, iż nie jestem zwolennikiem bezsensownej sieczki i jako fan starszych pozycji wywodzących się z katalogu Good Looking Records ciągle szukam niebanalnych wydań potrafiących zaspokoić mój muzyczny głód.
Kończąc moją małą dygresję kompilacja "Marcus Intalex - Fabric Live 35" zasługuje na słowa pochwały i jest to niewątpliwie jedno z lepszych drum’n’bassowych tegorocznych wydań.

Tytuł: Marcus Intalex - Fabric Live 35
Label: Fabric
Format: CD, Digital
Data wydania: 20.08.2007
Sample

01. Calibre ft. Lariman – Over Reaction
02. Calibre – All The Days
03. Lynx ft. Kemo – Global Enemies
04. Commix – Faceless (Marcus Intalex Remix)
05 Jonny L – Come Here
06. Amaning vs. Dubwise – Smash V.I.P.
07. Soulmatic – Self Belief
08. Calibre ft. DRS – Hustlin’
09. Calibre – Mr Right On
10. Deadly Habit – Synesthesia (Theory Remix)
11. Breakage – Clarendon
12. Alix Perez and Lynx – Allegiance
13. Zero Tolerance ft. Steo – Refusal
14. Mistical – Time To Fly
15. Duo Infernale – Feeling Blue
16. Instra:mental – Pacific Heights
17. Bango Collective ft. Kemo and Dennis Jones – Apocalypse
18. Mistical – Groove Me
19. Alix Perez and Sabre – Solitary Native

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dzięki za info - myślałem, że gatunek ten, zadławiony brakiem pomysłów pójdzie już totalnie na dno. jest jednak nadzieja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny tekst na poprawę humoru:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.