Facebook Google+ Twitter

Fabryka fałszywych banknotów euro "rozbita" przez CBŚ

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało pod Warszawą fabrykę, w której produkowano fałszywe banknoty euro. Fałszywki nie tylko trafiały do krajów zachodniej Europy, ale rozprowadzone były także w Polsce.

 / Fot. PAP/Policja HANDOUT EDITORIAL USE ONLY NO SALESJak poinformowała w niedzielę 9 października telewizja TVN 24 jest to największy proceder tego typu wykryty w tym roku. Według ustaleń CBŚ oraz Europolu, za naszą zachodnią granicą wykryto już 1,2 tys. sfałszowanych banknotów euro, które powstały w fabryce pod Warszawą.

Około 500 banknotów znaleziono w Holandii, po 300 w Hiszpanii i Niemczech. Fałszywki wykryto także w Belgii, Portugalii i Francji. Podstawową sprawą, na którą służby muszą w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedź, jest określenie ile fałszywych banknotów trafiło na rynek zagraniczny i polski.

Do rozbicia nielegalnej wytwórni doszło w czwartek, 6 października. Według informacji podanych przez Komendę Główną Policji, była to największa fabryka tego typu unicestwiona w Europie. W Polsce fałszywe euro znaleziono m.in. w Zgorzelcu, Poznaniu, Kielcach, Szczecinie i Lublinie. Policja podejrzewa, że produkowane były z myślą o zbliżającym się Euro 2012.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"pod Warszawą" - czyli nie wiadomo gdzie... żadne źródła nie podają dokładnej lokalizacji, w tej kwestii "milczy" nawet serwis internetowy CBŚu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"pod Warszawą" - czyli gdzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus dla CBŚu, widać, że działają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.