Facebook Google+ Twitter

"Fabryka feniksów", czyli ogniste show na Mazurach

Za nami największa tego typu impreza w Polsce. To już ósmy Ogólnopolski Festiwal Ognia w Ostródzie, miejsce wymiany doświadczeń dla artystów zajmujących się tańcem z ogniem. To dla nich prawdziwa sztuka, a dla widzów - wspaniałe widowisko.

Uczestnicy podczas występu / Fot. Małgorzata Osowiecka20 sierpnia w Ostródzie na Mazurach odbył się niepowtarzalny Międzynarodowy Festiwal Ognia. Już od 2004 roku biorą w nim udział ludzie, dla których taniec z ogniem jest prawdziwą sztuką i pasją. Ale uczestnikiem może być każdy. Wystarczy, że zapisze się na warsztaty i tym samym stanie się jednym z pełnoprawnych uczestników Festiwalu Ognia. Warto dodać, że cały festiwal trwa przez cztery dni, podczas których uczestnicy uczą się wszystkich akrobacji "od zera".

Warsztaty są niedostępne dla szerszej widowni, która jednak może podziwiać wyczyny uczestników podczas uroczystego występu finałowego. Wszystko, co widzimy podczas tego widowiska, powstaje w ciągu tych paru dni warsztatów, kiedy to warsztatowicze ćwiczą dzień i noc, by jak najlepiej zaprezentować nowo nabyte umiejętności. W tegorocznej, ósmej już edycji festiwalu, wzięło udział ponad 100 osób - ludzi zafascynowanych ogniem i tańcem.

Uczestnicy, w tle ognisty feniks / Fot. Małgorzata OsowieckaKażdego roku festiwal ma swój oryginalny temat, epicką historię, wokół której budowana jest akcja, a zarazem ogniste show. W poprzednich edycjach oparto się już na mitologii słowiańskiej, próbowano pokazać przyszłość świata, zaprezentowano akrobacje surrealistycznego cyrku i ukazano zmagania z piratami, a rok temu, trochę parodystycznie - nawiązano do filmów grozy. W tym roku tematem finału była "Fabryka feniksów". Postaram się krótko streścić zaprezentowaną przez uczestników historię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nikus
  • Nikus
  • 26.08.2011 17:35

Proszę bardzo :)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.253166778037388.61898.105781742775893

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato, aż się prosi o fotoreportaż z imprezy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.