Facebook Google+ Twitter

Fabryka marzeń – polskie chansons w Kolonii

20 kwietnia 2012 w Europejskim Centrum Kultury „IGNIS” w Kolonii (północna Nadrenia Westfalia) odbył się wieczór pod hasłem Fabryka marzeń – die Traumfabrik.

Twórczość Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego aktorsko interpretowała jedna z najciekawszych osobowości artystycznych Polonii niemieckiej Margaux Kier, zaś muzyk Frank Wingold akompaniował artystce na gitarze, dając co jakiś czas popisy swojej wirtuozerii.

Mająca dwa serca, dwie dusze, dwa światy Margaux wprowadziła dwujęzyczną publiczność (polsko–niemiecką) w klimat najpopularniejszych utworów znanej pary autorskiej Agnieszka - Seweryn, by następnie, poprzez rozmaite wariacje (z zastosowaniem ciekawych rekwizytów), przenieść ją w stan zadumy, tudzież ożywienia, posiłkując się fragmentami innych polskich piosenek.

Margaux prowadziła cały program w języku polskim i niemieckim. Czasem rozpoczynała zdanie po niemiecku, kończyła po polsku i odwrotnie. Podobnie śpiewała. Nikogo to nie szokowało. Z szacunku dla widzów, żadne słowo nie pozostało bez przetłumaczenia. Tak samo prowadziła dialog z Muzykiem, co było interesującym spoiwem programu.

Intrygujący śpiew, taniec, ruch sceniczny, dobra muzyka i poezja – oto telegraficzny skrót opisu piątkowego wieczoru. Własne wiersze dedykowane Agnieszce i Sewerynowi lub też inspirowane ich utworami, czytali Joanna Duda – Murowski i Jerzy Wojciech Gościniak.

Na koniec temperatura spotkania sięgnęła zenitu, kiedy to Margaux w czerwonej sukience zagrała Wariatkę Osieckiej i Krajewskiego. Wszystkie wydarzenia tego wieczoru zarejestrowała Pepe TV - kultura.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Panie Pawle, do zobaczenia na następnym koncercie tej wyjątkowej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pawel Ilski
  • Pawel Ilski
  • 24.04.2012 01:01

Bylem, widzialem, slyszalem i ... czytam.
Super Pani Margaux, nota bene lekarz nie tylko, dusz
i swietny artykul. Dziekuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję Ci Krzysztofie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Mrowiec
  • Krzysztof Mrowiec
  • 23.04.2012 21:13

Witaj Irena i gratuluje artykułu. Bylem tam i podobało mi się to śpiewanie i aranżacje.
Czekamy na następne...

Pozdrawiam
KM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.