Facebook Google+ Twitter

FabrySCENA po raz siódmy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-29 12:22

Siódma edycja fabrySCENY odbędzie się 5 czerwca o godzinie 20. Zagra 3moonboys, Paula i Karol oraz Wolfgang in a Truck.

 / Fot. 3moonboys3moonboys to bydgoska formacja, zaliczana do grona artystów kręgu rock’a alternatywnego. Grupa powstała w 2004 roku początkowo występując pod nazwą Piąta Strona Świata (do 2000 roku) i Charlie Sleeps (do roku 2004). 3moonboys tworzą: Marcin Karnowski, Wojtek Kotwicki, Miłosz Runge, Piotr Michalski . Czterej muzycy splatają poszczególne emocje
w spójną, pulsującą całość, natomiast senno-marzycielski charakter ich muzyki otaczają gitarowym, często monolitycznym hałasem, wprawiającym w ruch wyobraźnię. “Tworzą rozległą przestrzeń, która rozciąga się gdzieś wysoko”. W ten sposób możemy się znaleźć w zupełnie innej rzeczywistości, do której łatwo jest potem wrócić myślami, chociażby stukając w szybę autobusu lub szeleszcząc poszczególnymi stronami czytanej przez nas książki.

Paula i Karol / Fot. cristobal.fotolog.plNastępny zespół jest jedną z większych niespodzianek 2009 roku na polskiej scenie muzycznej.
Paula i Karol to samotni przedstawiciele indie-folku w Polsce. Dźwięki tworzone przez nich za pomocą gitary, skrzypiec i dwóch głosów są lekkie, radosne, pełne wdzięku i przede wszystkim zupełnie bezpretensjonalne. Karol Strzemieczny i Paula Bialska korzystają wyłącznie z akustycznych instrumentów . Od listopada 2009 roku Paula i Karol grają w rozszerzonym składzie, z odpowiedzialnym za ostatnie nagrania grupy Igorem Nikiforowem (członkiem zespołu Stwory), który wzbogacił dotychczasowe instrumentarium duetu (gitara, skrzypce, glockenspiel) o melodykę, harmonium i perkusję. W styczniu 2010 roku grupa wydała debiutancką EP-kę „Goodnight Warsaw”.

Po raz drugi na fabrySCENIE zagra Wolfgang in a Truck . Ich Muzyka wymyka się jednoznacznym kategoriom. Obecnie można w niej odnaleźć zarówno elementy tanecznego post-punka, jak i popowe melodie czy syntezatorowo-gitarowe ściany. Na koncercie zagrają kawałki z ep- ki która będzie miała swą premierę 24 mają. Wydana zostania nakładem labelu Cindie.

Łódź / ul.Piotrkowska 138/140 (w dawnej fabryce F. Ramischa i przyszłej inwestycji Piotrkowska Center, wejście od “China Town” lub od ul. Roosevelta 10)

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W NOWEJ PRZESTRZENI FABRYSTREFY NA NOWEJ FARBYSCENIE.
WSTĘP 10 PLN


Nadesłał: Michał Justyna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.