Facebook Google+ Twitter

Fabularyzowana wystawa w Centrum Nauki Kopernik jest już gotowa

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-09-20 09:57

Detektyw Wiktor Foton oraz przestępca, a jednocześnie wybitny naukowiec Arseniusz Cron to bohaterowie Strefy Światła, właśnie ukończonej wystawy w Centrum Nauki "Kopernik". Wystawy wyjątkowej, bo jako jedyna jest fabularyzowana.

Akcja toczy się w mieście o wdzięcznej nazwie Jasnobrzeg i z pewnością zainteresuje nie tylko miłośników zagadek detektywistycznych. Arseniusz Cron, wybitny umysł, choć przestępca, owładnięty jest jedną myślą. Chce stworzyć wielki laser generujący chmury, które posłużą do przesłonięcia światła słonecznego. Gdy to się uda, Arseniusz Cron planuje zająć miejsce gwiazdy. Na jego drodze staje jednak nie mniej genialny umysł, inspektor policji Wiktor Foton.

Wystawa jest podzielona na sześć części, które odpowiadają miejscom akcji, w których rozgrywa się detektywistyczna historia - to muzeum, fabryka światła, Centralne Biuro Świetlne, dom przestępcy, ulica Półcienia i kryjówka. Przejście całej historii zajmuje około godziny. Najważniejsze nie jest tu jednak rozwiązanie zagadki, ale możliwość zapoznania się z interaktywnymi eksponatami związanymi ze światłem, postrzeganiem wzrokowym i nowoczesnymi technologiami optycznymi. Zainteresowanie wzbudzi z pewnością podsłuch laserowy rodem z filmów o agencie 007, a w kryjówce antybohatera niejednemu zawróci się w głowie. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać do listopada na wielkie otwarcie Centrum Nauki "Kopernik".

Wystawa nawiązuje do komiksu cartoon noir. Przestrzenie Strefy Światła ozdabiają kurtyny z nadrukami. Na ich tle stoją trójwymiarowe rekwizyty i eksponaty stylizowane na lata 50. Całości dopełniają kilkuminutowe audioteksty nawiązujące do różnych zdarzeń. Jednym z elementów stylizacji są też dźwięki - w tle słychać np. odgłos policyjnej syreny i wielkomiejski szum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.