Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20492 miejsce

Face 2 Face - Udany debiut dojrzałych artystów

Zespół powstał całkiem niedawno, ale nie oznacza to, że artyści debiutują na rynku muzycznym. Barbara Szelągiewicz i Dariusz Tarczewski, bo o nich mowa, w różnych formacjach grają od wielu lat.

Face 2 Face - Inside the noise / Fot. Andrzej HajdaszBasia znana jest z duetu 2be Violin Duo, gdzie występuje z Alicją Chrząszcz, Darek grał z gitarzystą – Rafałem Wiśniewskim. Kto lubi muzykę Genesis i bywał na koncertach Roya Wilsona, z pewnością zauważył Basię i Darka na scenie. Muzyka na debiutancki krążek „Inside the noice” powstawała w różnym czasie, niektóre utwory znajdowały się w szufladzie a inne powstały po tym, jak muzycy podjęli decyzję, że chcą samodzielnie spróbować sił na scenie.

Dlaczego ich muzyka może się podobać? Z pewnością część sukcesu bierze się z faktu, że większość składu odebrała gruntowne wykształcenie muzyczne.

Z doświadczenia? Oczywiście że tak! Lista muzyków, z którymi występowali jest dość długa. Jest na niej wspomniany już wcześniej Roy Wilson, ale są również zespoły: Perfekt, Zbigniew Górny Band, Stiltskin, muzycy tacy, jak: Robert Roberson, Kasia Wilk, Eleni i wielu innych. Jak widać z tej listy, stylistyka muzyczna jest dość szeroka. Sukces wziął się jednak przede wszystkim z ogromnej potrzeby grania i dzielenia się tym zamiłowaniem z innymi.

Jaką muzykę grają? Na pewno jest do dobry rock, z nutą zacięcia jazzowego. Muzyka jest na pewno melodyczna. I tak, jak chcieli sami twórcy, ich utwory dają się śpiewać. Słychać wyraźnie w warstwie brzmieniowej, że zespół czerpie z muzyki lat 70. i 80. XX w. Jednak nie jest to czyste naśladownictwo. To raczej czerpanie z bogatej tradycji określonej stylistyki. Każdemu może się ona skojarzyć z muzyką innego zespołu danego okresu. Wysłyszeć można nuty pobrzmiewające w późnej muzyce Beatelsów, Quincy Jones’a, Davida Fostera czy Michaela Jacksona. Czyli jednym słowem jest …”oldskulowo”. A jeśli do tego dorzucić Stinga, do którego przyznają się zarówno Basia Szelągiewicz, jak i Darek Tarczewski, to otrzymamy doprawdy interesującą mieszankę muzyczną.

Daje się słyszeć, że jedna płyta dla nich to za mało. Materiały prasowe zespołu / Fot. Kai R.JoachimPrześcigają się nawzajem w pomysłach muzycznych, a każdy nowy utwór to kolejny mały „muzyczny świat”.
Mimo że to ich pierwszy udokumentowany muzyczny rozdział, to z pewnością się nie pomylę, gdy powiem, że mają ich jeszcze wiele do zaoferowania.

O dużym potencjale muzycznym zespołu niech świadczą same utworu, których fragmenty można znaleźć na oficjalnej stronie grupy.
http://www.f2fband.net/pl/muzyka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.