Facebook Google+ Twitter

"Face britain". Iluminacja świetlna na ścianach Pałacu Buckingham

Od czwartku przez kilka dni będzie można oglądać przedstawienie świetlne na dworze Królowej Elżbiety z okazji jubileuszu igrzysk olimpijskich. Projekt zrealizowany został przez fundację Księcia Karola na Rzecz Dzieci i Sztuki.

Panorámica del Palacio de Buckingham en un atardecer, Londres. / Fot. Mario Modesto/wikimedia CC 3.0Wspaniałe iluminacje świetlne przedstawiające twarze brytyjskich monarchów można obejrzeć od wczoraj na ścianach pałacu Buckingham w Wielkiej Brytanii.

Nietypowy spektakl zorganizowany został, by uczcić jubileusz igrzysk olimpijskich. Projekt stanowi 200 tys. różnych twarzy, namalowanych przez dzieci z angielskich szkół, a patronat nad nim objęła fundacja Księcia Karola na Rzecz Dzieci i Sztuki. Całą galerię uświetniła masa kolorowych świateł. By móc rozjaśnić wielki budynek pałacu, użyto aż 24 projektorów.

Wśród sporej galerii twarzy, znalazły się dwa ogromne portrety Królowej Elżbiety II. Cały projekt jest równocześnie wyświetlany w 18 miejscach w Wielkiej Brytanii, w tym na dworcach i centrach handlowych, by jak największa liczba osób mogła go podziwiać informuje Corriere.it

Nietypowe przedstawienie będzie trwało do 23 kwietnia. Prace dzieci po zakończeniu wystawy trafią do Biblioteki Narodowej Wielkiej Brytanii, a część z nich na aukcję zorganizowaną przez Dom Aukcyjny Christie's.

Wielka iluminacja na Dworze Królowej Elżbiety II
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lidia
  • Lidia
  • 21.04.2012 19:01

fajny efekt,ciekawe jak to wyglada z bliska:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.