Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11237 miejsce

Facebook banuje Amerykanów za fałszywe nazwiska

Serwis społecznościowy Facebook przyznaje, że ma "więcej pracy" w związku z banowaniem rodowitych Amerykanów, którzy posługiwali się takimi imionami, jak Kill the Enemy czy Creeping Bear. Facebook uznawał, że dane zostały zmyślone.

Facebook 'banned'. http://www.comboupdates.com/2013/02/facebook-to-be-bannedcensored-in-mumbai.html / Fot. comboupdatesFacebook już od dawna przykłada dużą wagę do "polityki prawdziwego imienia", która zabrania użytkownikom posługiwania się pseudonimami lub nazwami "nickowymi" do rejestracji konta. Tym samym zapewnia się poczucie, że "zawsze wiesz, z kim jesteś połączony". Wielu rdzennych Amerykanów doznało ujmy ze strony FB, który weryfikuje imiona i nazwy własne użytkowników, zaś obecnie ma trudności z przywróceniem niesłusznie kwestionowanych kont. "Polityka prawdziwego imienia" nie zawsze odnosiła pełen sukces; w 2012r. Facebook ujawnił, że około 83 mln kont zarejestrowanych było pod fałszywymi nazwiskami.

Zasady narzucone przez FB okazały się tworzyć niebywale kontrowersyjne sytuacje. W zeszłym roku tysiące członków społeczności drag queen podpisało petycję, aby powstrzymać banowanie kont użytkowników występujących pod swoimi scenicznymi imionami.

Problem z imionami i nazwiskami natywnych Amerykanów sięga 2009 roku, kiedy serwis społecznościowy zbanował Parmelee Kills The Enemy. 28-latka zmuszona była przesłać do biur FB kopie swoich dokumentów tożsamości, aby przywrócić konto.

Colorlines, które zajmują się kwestiami rasowymi, raportują, że prawa użytkowników zostały naruszone w większej liczbie przypadków. Dana Lone Hill została zablokowana w zeszłym tygodniu i pozostaje bez dostępu do swojego konta, pomimo wysłania kopii dokumentów tożsamości do FB. Lone Hill twierdzi, że podobne problemy napotkali także jej przyjaciele: "Jeden z przyjaciół został zmuszony do zmiany imienia z pisowni Czirokezów na angielski. Zaś przyjaciółka musiała podać swoje pełne imię i nazwisko, a kilkoro innych zostało zmuszonych do zbitki wyrazowej dwóch członów nazwiska lub pominięcia jednego z dwóch słów w nazwisku." Oglala Lakota Lance Brown Eyes został wyłapany przez FB, a kiedy wrócił ze swoim dowodem tożsamości, zmieniono jego nazwisko na Lance Brown.

Pod koniec ubiegłego roku wielu użytkowników miało swoje konta zamknięte z tego samego powodu i jak na ironię, miało to miejsce w Dniu Rdzennej Ludności (Indigenous Peoples’ Day przypada w drugi poniedziałek października).

Rzecznik FB oświadczył dla Telegraph: "W ciągu ostatnich kilku miesięcy, poczyniliśmy kilka znaczących usprawnień w realizacji tego standardu, w tym poprawę ogólnego dostępu i rozszerzenie opcji umożliwiającej weryfikację autentyczności imion i nazwisk. Mamy wiele do zrobienia, a nasze zespoły będą kontynuować priorytetowo te ulepszenia, za czym każdy będzie mógł uznać siebie na Facebooku."

Facebook ma niezłą reputację w kwestiach reakcji na problemy równościowe. Wcześniej tego roku, wprowadzono zmiany w opcjach wyboru płci, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać jedną z 50 możliwości określenia się, zamiast dotychczasowego tradycyjnego podziału na mężczyzn i kobiety.

No Facebook. http://www.sampsoniaway.org/sw-daily/2014/03/05/ten-countries-where-facebook-has-been-banned/ / Fot. sampsoniawayInżynier odpowiedzialny za oprogramowanie FB, Brielle Harrison, która pomogła wprowadzić zmiany i sama przeszła transformację płci z mężczyzny do kobiety, powiedziała niedawno dla AP: "Dla bardzo wielu osób, nie będzie to mieć większego znaczenia, ale dla nielicznych to przełom. Zbyt często wszyscy transseksualiści jak ja i inne osoby niedookreślonej płci, stają przed dwoistą opcją, chcesz być mężczyzną czy kobietą? Jaka jest Twoja płeć?"

Mimo powyższego wydaje się, że problem z rozróżnianiem indiańskich imion od pseudonimów, jest przypadłością powracającą co i rusz.

źródła: Telegraph
Colorlines

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.