Facebook Google+ Twitter

Facebook debiutuje na giełdzie! Portal wyceniono na 100 mld dolarów

Czy dzięki temu Mark Zuckerberg pofrunie na szczyt listy Forbesa, a jego firma dostanie ogromne pieniądze na rozwój? To najbardziej oczekiwany debiut na giełdzie ostatnich lat.

Sonda

Korzystasz z Facebooka?

Facebook debiutuje na giełdzie! Portal wyceniono na 100 mld dolarów / Fot. PAP/EPA/PETER DaSILVAWedług BBC.co.uk, pierwotna cena akcji FB ma wynosić 38 dolarów, a ich liczba szacowana jest na 421 mln. Cały portal wyceniono na prawie 100 mld dolarów. "Dziecko" Marka Zuckerberga przewyższa więc wartością giełdową takich gigantów jak Disney czy Ford. Dla porównania, akcje firmy Google wyceniane są na 200 mld dolarów. Mimo tak dużych pieniędzy, popularny "fejs" zostaje w tyle za Apple, które jest warte ponad 500 mld dolarów. Czy Facebook kiedykolwiek dogoni największych konkurentów?

Jeśli giełdowy kurs akcji, mającego 900 mln użytkowników serwisu, pójdzie jeszcze w górę, to pracownicy Facebooka mogą zostać milionerami, a nawet miliarderami. Mark Zuckerberg zachowa jednak prawie 56 proc. akcji.

Wejście Facebooka na giełdę jest dużym wydarzeniem medialnym, a jego oferta publiczna jest największą w Stanach Zjednoczonych w tym roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.