Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4968 miejsce

Facebook i NK.pl najpopularniejszymi mediami społecznościowymi w Polsce

Facebook i Nasza Klasa.pl, jako sieciowe giganty mediów społecznościowych, nie mają sobie równych. Google+, który miał zagrozić wszystkim innym, niestety nie spełnił - przynajmniej na razie - pokładanych w nim oczekiwań.

W polskiej branży social media, króluje i rozdaje karty silna dwójka gigantów - Facebook i NK.pl. To właśnie one, jako jedyne - według ostatniej badań firmy Megapanel - mogą pochwalić się liczbą realnych użytkowników, przekraczającą 10 milionów. A to znak, że w każdym miesiącu do Facebooka zagląda dwie trzecie, a na strony NK.pl - połowa polskich internautów.

Niestety, pozostali gracze internetu są daleko za dwójką największych, w tyle. Na świecie sprawa pod tym względem ma się podobnie, łącznie z serwisem trzeciego giganta - Google+. W okresie ostatniego roku, koncernowi z Mountain View udało się przekonać i pozyskać do swojego nowego produktu, ok. 250 milionów użytkowników.

Tymczasem w Polsce - według szacunków nieoficjalnych - liczba użytkowników sięga miliona. To też nieźle, zważywszy, że mogłoby to pozwolić Google+, gdyby był liczony jako samodzielny byt - na ważne miejsce wśród dwudziestki największych polskich społeczności.

Nie da się zaprzeczyć rosnącej pozycji Google+, co potwierdzają badania internetowe przeprowadzone pod względem ilości i jakości przez firmę SW Research, dla agencji Think Kong. Wykazują, że w maju 2012 roku, konto w portalu społecznościowym Google, miał co czwarty nasz internauta. Zupełnie inną kwestią jest to, jak na co dzień je wykorzystywał.

Na tym tle bezapelacyjnym i niekwestionowanym liderem pozostaje jednak Facebook. W maju ten amerykański gigant sieciowy osiągnął spektakularny sukces - "wyprzedził YouTube.pl i po raz pierwszy w historii stał się drugą siłą w polskiej sieci" – informuje serwis Interaktywnie.com.

Więcej niż Facebook realnych użytkowników - 17,6 miliona - ma jedynie Grupa Google, jako całość. Warto wiedzieć przy tym, że w Grupie Google mieści się także wielka armia użytkowników zaufanej i bardzo popularnej w Polsce, stosunkowo szybkiej i na ogół bezbłędnej, wyszukiwarki internetowej. Dodajmy, że ta kalifornijska firma ma - w ramach polskiego oddziału - Google Polska - swoje centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie i centrum innowacji we Wrocławiu oraz niewielkie biuro w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zobaczymy co będzie dalej z liderami. ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.