Facebook Google+ Twitter

Facebook jest jak wirus. Epidemia minie za trzy lata?

Naukowcy z Uniwersytetu Princeton nałożyli model epidemiologiczny na schemat rozwoju Facebooka. Z eksperymentu wynika, że do 2017 r. najpopularniejszy serwis społecznościowy ma stracić 80 proc. użytkowników.

 / Fot. Zrzut ekranu. Facebook.comNaukowcy z Princeton zastosowali model epidemiologiczny z lat 20. ubiegłego wieku i podzielili użytkowników na trzy grupy: podatnych na zachorowanie, chorych - zarażających i tych, którzy wyzdrowieli lub umarli. Na początku schemat został zastosowany do serwisu MySpace. Później przenieśli go na Facebooka. Zgodnie z modelem minął już czas epidemii (czyli gwałtownych wzrostów liczby użytkowników), a do 2017 r. liczba "chorych" spadnie o 80 proc. - informuje serwis Gazeta.pl.

Wątpliwości budzi metodologia, którą zastosowali naukowcy. Po pierwsze kierowali się popularnością frazy "Facebook" w Google Trends, tymczasem logowanie do Facebooka rzadko następuje za pośrednictwem Google. Drugi zgrzyt to fakt, że już we wrześniu ubiegłego roku 48 proc. użytkowników korzystało z Facebooka za pomocą urządzeń mobilnych, zatem popularność frazy nie musi być miarodajna. Wybór takiego, a nie innego sposobu spowodowany jest brakiem oficjalnych danych na temat użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czyż naukowcy naprawdę nie mają się czym zajmować? Tyle tematów leży przecież na ulicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.