Facebook Google+ Twitter

Facebook już niedługo także w Twoim aucie

Facebook stał się już tak popularny, że korzystamy z niego zarówno w domu, jak i w pracy. Chociaż trudno w to uwierzyć, to z aplikacji korzysta już ponad 800 milionów ludzi na całym świecie.

Aby zwiększyć liczbę użytkowników Facebooka oraz czas, jaki spędzają oni na korzystaniu z portalu, postanowiono udostępnić go w samochodach.

Można by zadać pytanie, po co komu Facebook w samochodzie? Niewątpliwie nie po to, by „czatować” w trakcie jazdy, czytamy na Money.pl. Wersja samochodowa będzie ograniczona do niezbędnych funkcji biznesowych i co wydaje się najważniejsze - do tych umożliwiających lokalizację przyjaciół.

Wiceprezes Facebooka w wywiadzie dla Reuters.com powiedział: "Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie ludzie robią na wyświetlaczach w samochodach, to korzystanie z nawigacji GPS, więc uważamy, że możliwość zobaczenia przy tym, gdzie są nasi znajomi, może być bardzo interesująca".

Na razie aplikacja ma być testowana w autach Mercedesa, który jako pierwszy wpadł na pomysł zainstalowania Facebooka w swoich pojazdach. Gdy pomysł się przyjmie, inni producenci zapewne również uruchomią dostęp do aplikacji w swoich autach.

Chociaż pomysł wydaje się trafiony, to obecnie trwają testy, które mają za zadanie sprawdzić, czy posługiwanie się Facebookiem w trakcie jazdy nie będzie rozpraszało kierowcy na drodze i stwarzało dodatkowych zagrożeń. Niektórzy kierowcy już pewnie zacierają ręce w oczekiwaniu na swoją ulubioną aplikację w samochodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

iuggiu
  • iuggiu
  • 15.04.2012 11:42

o maj gad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.