Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18728 miejsce

Facebook: kradzież pomysłu warta 65 mln dolarów?

Bracia Winklevoss to ludzie sukcesu: młodzi, utalentowani, wysportowani a także (a może przede wszystkim) bogaci. 65 milionów dolarów, które otrzymali w wyniku procesu z założycielem Facebooka, Markiem Zuckerbergiem z pewnością wzmocniło ich pozycję w tej ostatniej kwestii.

 / Fot. Julian Stratenschulte /PAPJak czytamy na stronie businessinsider.com, Cameron i Tyler Winklevoss, właściciele projektu ConnectU (wcześniej HarvardConnection), pozwali Marka Zuckerberga, założyciela bijącego rekordy popularności serwisu społecznościowego Facebook. Zuckerberg oskarżony był o kradzież pomysłu na serwis.

Według słów bliźniaków Winklevoss, od 2002 roku pracowali nad stworzeniem strony, która pozwoliłaby zrzeszyć studentów i uczniów pięćdziesięciu placówek edukacyjnych w Bostonie. W tym cel zatrudnili młodego Marka Zuckerberga, który miał stworzyć kod serwisu. Faktem jest, że relacje założyciela Facebooka z ConnectU cechuje spora doza niejasności.

Bracia Winklevoss / Fot. The IndependentSerwis Zuckerberga ujrzał światło dzienne w lutym 2004 roku, a do sierpnia tego samego roku osiągnął już liczbę 250 tys. userów. Jego popularność rosła w tak zawrotnym tempie, że założyciel raczej nie musiał obawiać się konkurencji ze strony ConnectU, które ukazało się wiosną tego samego roku. Mark Zuckerberg sprawiał jednak wrażenie opętanego konkurencyjnym serwisem. Według http://www.businessinsider.com/, miał nawet posunąć się do włamania na serwery ConnectU i dokonania zmian na kontach wielu użytkowników, w tym również samych założycieli. Na tym jednak nie koniec: Mark prawdopodobnie dezaktywował profile 20 użytkowników. To, jak Zuckerberg w ogóle uzyskał dostęp do tych kont, nie jest do końca jasne.
-----
Cameron i Tyler Winklevoss uprawiają wioślarstwo, brali udział m.in. w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. To również założyciele serwisu ConnectU. Bracia Winklevoss w wyniku całego zamieszania z Facebookiem otrzymali 65 mln dolarów.

Businessinsider.com
Independent.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie zbiednieje, ma podobno 1,5 mld $ i zasuwa w klapkach ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.