Facebook Google+ Twitter

Facebook Lite: masz kiepskie łącze i słabszy smartfon? Wypróbuj nową aplikację Facebooka

Facebook Lite pojawił się w polskim Sklepie Play. Aplikacja jest lekka i zużywa mniej zasobów internetowych.

 / Fot. FacebookFacebook po ponad półrocznych testach wprowadził na system Android nową aplikację – Facebook Lite. Mimo że w innych krajach była już dostępna wcześniej, dziś pojawiła się w polskim Sklepie Play. Zużywa ona mniej zasobów internetowych niż jej pełna wersja, a dzięki lekkiemu interfejsowi działa lepiej na słabszych urządzeniach. Nie jest pozbawiona przy tym najważniejszych funkcji portalu społecznościowego.

Facebook Lite został stworzony na potrzeby krajów rozwijających się, gdzie mobilny internet poza tym, że wciąż nie jest powszechny, może być bardzo wolny. To nie pierwsza próba ułatwienia dostępu do serwisu Zuckerberga dla osób, które mają problem z dodarciem do dobrej infrastruktury sieciowej. Powstały w 2010 roku Facebook Zero, dzięki współpracy z lokalnymi sieciami komórkowymi, umożliwiał korzystanie z tekstowej wersji portalu za darmo.

Aplikacja nie zajmuje więcej niż 1 MB pamięci urządzenia i uruchamia się nawet na starszych modelach, które obsługuje Android 2.2 Froyo. Pomimo niewielkich rozmiarów pozwala na udostępnianie statusów i zdjęć, wyświetlanie powiadomień, czy wysyłanie wiadomości, bez potrzeby korzystania z aplikacji Messenger.

Czytaj także: Rakieta Falcon 9 nie wyniosła na orbitę zaopatrzenia dla ISS. Eksplodowała dwie minuty po starcie (wideo)Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.