Facebook Google+ Twitter

Facebook na celowniku FBI. Będziemy inwigilowani?

Na stronach FBI pojawił się dokument, gdzie znaleźć można informację o tym, że użytkownicy popularnego Facebooka również mogą być dokładnie obserwowani w Internecie.

 / Fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLOJak podaje serwis di.com.pl, szczegółowa specyfikacja nowego systemu teleinformatycznego nie jest w zasadzie żadną nowością. Bardziej chodzi w niej o zdecydowanie szybsze niż do tej pory wyszukiwanie potencjalnych zagrożeń. Z dokumentu FBI ma wynikać, że dzięki temu łatwiej będzie można przewidzieć i zapobiec potencjalnym kryzysom. Rząd USA już od dłuższego czasu bardzo uważnie monitoruje media społecznościowe. Teraz postanowił jeszcze wzmocnić tę kontrolę.

Do firm zajmujących się oprogramowaniem, Federalne Biuro Śledcze rozesłało swoje żądania w tej sprawie. Jednakże lista tych żądań jest dość obszerna. Znajdują się tu między innymi wymogi związane z funkcjami narzędzia do monitorowania mediów społecznościowych. Istnieje więc również możliwość przeszukiwania wiadomości, które pozostawi użytkownik.

System zabezpieczeń będzie mógł inteligentnie wyszukiwać niektóre frazy oraz zauważać, jak określa dokument, "tworzące się zagrożenia". Wszystkie incydenty i nagłe wydarzenia mają być monitorowane i przy okazji będą one dostarczać informacji geolokalizacyjnych.

Według portalu di.com.pl należy liczyć się z tym, że po publikacji na Facebooku informacji mogących zagrozić bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych, użytkownik je zamieszczający może mieć z tego tytułu spore kłopoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jakaś schiza z tym całym demonizowaniem inwigilacji użytkowników Facebooka czy reszty świata po podpisaniu sławetnego ACTA . Wracając jednak do Facebooka i kwestii bezpieczeństwa Wielkiego Brata, mam tam profil i co mi mogą amerykańscy agenci FBI czy internetowi zwiadowcy innych tajnych służb np. Jej Królewskiej Mości. Wybuchła ostatnio wrzawa, jakby zaraz internet i nasze komputery miały być objęte cenzurą służb specjalnych chińskiego aparatu władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
iica
  • iica
  • 31.01.2012 20:05

Tylko trochę dziwnie będzie to wyglądało, jak środku lata dwóch o dziwnej narodowości będzie gadało o przygotowaniach na święta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
htr
  • htr
  • 31.01.2012 17:14

jestem wolnym człowiekiem od urodzenia i nic nikomu do mojego własnego zdania. Nie kradnę i nie wyzywam obraźliwie nikogo w necie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te działania wcale nie mają na celu podwyższenia bezpieczeństwa narodowego tylko zastraszenie i inwigilację społeczeństwa. Już dawno zostało sprawdzone, że osoby niebezpiecznie w 99% przypadków nie piszą niczego wprost tylko posługują się specjalnym kodem. Np terroryści przygotowujący zamach w Londynie korespondowali sobie niewinnie o przygotowywaniu świąt bożonarodzeniowych, a materiały wybuchowe i inne określali jako choinki i różne ich dekoracje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janko muzykant
  • Janko muzykant
  • 31.01.2012 15:23

No nie wiem nie wiem z tym samochodem...klasyczny przykład włamania...w dodatku treść książki może wskazywać na różnorakie odstępstwa od normy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2012 15:03

chcesz uniknąć inwigilacji swojej osoby? Nie używaj internetu i telefonu. Zamknij się w garażu, najlepiej w samochodzie pozbawionym radia i komputera. Poczytaj sobie gazetę, albo dobrą książkę. Nic nie stracisz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.