Facebook Google+ Twitter

Facebook na krajowej konferencji matematyków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-26 11:43

28 stycznia w Bydgoszczy, odbędzie się jubileuszowa, XX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Pierwszy raz w programie znalazły się również prelekcje związane wykorzystaniem blogów i serwisów społecznościowych.

28 stycznia w Bydgoszczy, odbędzie się jubileuszowa, XX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Podczas warsztatów i wykładów będą omawiane zagadnienia związane z zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu. Pierwszy raz w programie znalazły się również prelekcje związane wykorzystaniem blogów i serwisów społecznościowych.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań nauczycieli matematyki z całej Polski. W Bydgoszczy, w ciągu 4 dni odbędzie się łącznie 111 warsztatów i wykładów autorskich, których cześć została poświęcona tematom związanym z nowoczesnymi metodami nauczania matematyki.

Jednym z prelegentów będzie dr Agnieszka Herma, która poprowadzi warsztaty poświęcone wykorzystaniu możliwości tablicy interaktywnej w nauczaniu. Z kolei
Aleksandra Kozioł zaprezentuje możliwości kalkulatora graficznego jako narzędzia ułatwiającego stawianie hipotez i odkrywania reguł matematyki.

- Po raz pierwszy, podczas krajowej konferencji, zaprezentujemy także korzyści jakie płyną z wykorzystania blogów i serwisów społecznościowych jak Facebook
w pracy dydaktycznej. To ważne by na każdym poziomie edukacji wprowadzać takie rozwiązania, które sprawią, iż nauka matematyki, będzie dla młodych ludzi czymś interesującym i pasjonującym – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Podczas XX Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, poruszone zostaną również zagadnienia związane z przygotowaniem uczniów do zbliżającej się matury, metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych czy te poświęcone skutecznemu łączeniu edukacji i zabawy w nauczaniu.

Konferencji będą towarzyszyć targi firm i wydawnictw związanych ze szkolnictwem, które także będę organizować warsztaty i wykłady poświęcone edukacji.

XX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki potrwa od 28-31 stycznia 2011 r. W tym roku nauczycieli matematyki z całej Polski, będzie gościć Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Więcej informacji oraz szczegóły plan warsztatów można znaleźć na:
www.snm.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.