Facebook Google+ Twitter

Facebook - narzędzie nowoczesnych rewolucjonistów

Facebook to nowoczesne narzędzie komunikacji, które odegrało gigantyczną rolę w tak zwanej jaśminowej rewolucji – przewrocie w Tunezji, w wyniku którego został obalony prezydent Zin el-Abdin.

Jak donosi francuski dziennik Le Figaro, Facebook stał się głównym narzędziem rewolucyjnej komunikacji. Dzięki niemu obywatele Tunezji zburzyli swój mur berliński i pomimo napięć i niepewnej przyszłości w tym kraju zapanowała euforia.

W wyniku zamieszek i demonstracji pełniący swoje obowiązki 23 lata prezydent Ben Ali, udał się do Arabii Saudyjskiej. Były prezydent uciekł tam razem ze swoją żoną, która zabrała ze sobą półtorej tony złota. Leila Ben Ali wsiadła do samolotu ze sztabami o wartości ok. 45 milionów euro. Jak podaje Le Monde, szef banku nie chciał wydać złota, zgodził się dopiero, gdy Laila zadzwoniła do swojego męża i rozkazała mu wydać stosowne polecenie szefowi banku.

Rada Konstytucyjna Tunezji oficjalnie uznała stanowisko głowy państwa za nieobsadzone, ogłaszając jednocześnie, że Konstytucja wymaga przeprowadzenia nowych wyborów w przeciągu najbliższych 60 dni.

Jacek Mojkowski, redaktor naczelny tygodnika Forum, wyraża obawę, że tworzenie w tym kraju demokracji na dzień dzisiejszy jest mało prawdopodobne i władze mogą przejąć ludzie podobni do Ben Alego.

Starcia w Tunezji trwają od grudnia ubiegłego roku. Podczas starć życie straciło kilkadziesiąt osób, większość w wyniku policyjnego ostrzału.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janusz panasiuk
  • Janusz panasiuk
  • 19.01.2011 03:35

OSLO 2011

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 1939 roku polskie złoto poszło wagonami do Wielkiej Brytanii i ślad zaginął. To nie 1,5 ton, tylko kilkadziesiąt krotnie więcej. Dokładnie jest to 103 tony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.