Facebook Google+ Twitter

Facebook obchodzi 7. urodziny

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, stał się dzięki niemu najmłodszym miliarderem świata. Portal zrzesza ponad 500 milionów użytkowników. Dzisiaj Facebook obchodzi swoje 7. urodziny.

 / Fot. logoProjekt uruchomiony 4 lutego 2004 na Uniwersytecie Harvarda był początkowo przeznaczony dla uczniów i studentów, jednak w błyskawicznym tempie rozrósł się do rangi globalnego portalu społecznościowego.

Aktualnie portal zatrudnia ponad 2000 pracowników. Liczba aktywnych użytkowników (czyli takich, którzy logują się do serwisu przynajmniej raz na 30 dni) przekracza 500 milionów. 250 milionów użytkowników odwiedza Facebooka każdego dnia. Jak podaje Zuckenberg na swojej stronie informacyjnej, każdego miesiąca użytkownicy spędzają w nim 700 bilionów minut. Każdego dnia instalują na Facebooku przeszło 20 milionów aplikacji, a 200 milionów użytkowników korzysta z portalu za pomocą swoich telefonów komórkowych.

Na dzień dzisiejszy portal jest drugą najczęściej wyświetlaną stroną w internecie, zaraz po wyszukiwarce Google. Co ciekawe, popularny ogólnoświatowy serwis aukcyjny Ebay znajduje się dopiero na 21. miejscu.

Facebookowi poświęcony jest nominowany do Oscarów film "The Social Network".


Zobacz też: Kim są właściciele Facebooka?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.