Facebook Google+ Twitter

Facebook otworzy w Polsce swój oddział?

Dynamicznie rosnąca liczba użytkowników oraz firmowych fanpage'ów Facebooka w Polsce, skłoniła firmę do inwestycji w Polsce. Dotychczas za nasz kraj odpowiedzialny był oddział w Dublinie. Teraz Facebook zamierza otworzyć oddział w Polsce. I chociaż jest to wiadomość nieoficjalna, zaczęła się już walka o jego umiejscowienie.

 / Fot. olga.palma/wikimedia/CC-BY-2.0Firma Marka Zuckerberga zatrudnia na całym świecie ponad 3 tysiące specjalistów od marketingu, handlu oraz inżynierów. Główna siedziba Facebooka znajduje się w Palo Alto w Kalifornii. Ma też 12 biur w Stanach Zjednoczonych oraz 14 międzynarodowych, z czego 7 w Europie.

W bieżącym roku ma powstać kolejny oddział Facebooka, tym razem w Polsce. Nie wiadomo jeszcze gdzie będzie zlokalizowany ani ilu i jakich pracowników będzie zatrudniał. Taką nieoficjalną jeszcze informację podał dzisiaj dziennik gazetaprawna.pl.

Plany stworzenia oddziału w Polsce nie dziwią, zważywszy na bardzo dynamiczny wzrost liczby użytkowników Facebooka w naszym kraju. W 2009 r. było ich nieco ponad milion, obecnie jest już 7,5 mln kont. Do tego dochodzi kilkanaście tysięcy firmowych fanpage'ów. Niebagatelną sprawą jest też możliwość pozyskania reklamodawców.

W celu obsługi biznesowej Facebook zamierza stworzyć własna agencję interaktywną, zajmująca się obsługę reklamową portalu i 50 największych klientów biznesowych w Polsce. A nasz rynek jest bardzo obiecujący. Facebook ma nadzieję na przyciągnięcie takich firm jak: TP, Play, LPP, House czy Reserved.

Powstanie oddziału w Polsce jest w zasadzie przesądzone, gdyż byli już u nas przedstawiciele oddziału z Dublina, którzy w ostatnich tygodniach odwiedzili agencje marketingowe specjalizujące się w mediach społecznościowych. Zaczęła się też walka o umiejscowienie oddziału w Polsce. Pierwszy rozpoczął ją Wrocław, reklamując się na Facebooku hasłem: "Wybieram Wrocław".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomasz Kudła
  • Tomasz Kudła
  • 20.01.2012 11:54

Jeśli również wybieracie Wrocław, to zapraszamy do naszej (bezpłatnej rzecz jasna!) aplikacji na Facebooku: http://studiumprzypadku.com/wroclaw-polska-stolica--facebooka/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.