Facebook Google+ Twitter

Facebook poprawi twój strumień wiadomości. Zobaczysz więcej wiadomości od znajomych

Facebook zapowiada zmiany w strumieniu wiadomości. Mają one spowodować, że serwis będzie bardziej przyjazny dla użytkowników. Jego twórcy twierdzą, że chcą stworzyć właściwą mieszankę treści, które wyświetlać będą się w aktualnościach.

https://flic.kr/p/4Dh4vT / Fot. Marco Paköeningrat/CC BY SA 2.0Najważniejsza z zapowiadanych na stronie biura prasowego Facebooka zmian dotyczy wyświetlania się postów i zdjęć naszych znajomych. Każdy aktywny użytkownik serwisu zauważył zapewne, że w jego strumieniu aktualności przeważają treści pochodzące ze stron firm. Teraz ma się to zmienić i aktywność znajomych ma otrzymać wyższy priorytet.

Druga zmiana to obniżenie ważności postów, linków czy zdjęć często komentowanych. Do tej pory duża aktywność wokół danej treści powodowała, że wyświetlała się ona częściej niż te mniej popularne. Przykładowo post sprzed kilku dni, pod którym pojawiały się nowe komentarze lądował na szczycie strumienia nawet wtedy, gdy ustawialiśmy sortowanie według najnowszych, a nie najpopularniejszych treści. Niewątpliwie taka polityka może zmniejszyć liczbę postów produkowanych przez strony i aktywnie komentowanych.

Trzecia zmiana dotyczy linkowania do jednego źródła. Obecnie Facebook ogranicza widoczność postów pochodzących z tego samego źródła zewnętrznego. Teraz ma się to zmienić z myślą o tych użytkownikach, którzy nie są zbyt aktywni.

Czytaj także: Droid BB-8 z "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy" doczekał się repliki (wideo)


Nowości mają być odpowiedzią na głosy użytkowników, którzy zgłaszali swoje sugestie Facebookowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeszcze tylko kącik parafialny, a później akcja open dla wszystkich wyznań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.