Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23516 miejsce

Facebook – portal społecznościowy czy pamiętnik?

Ma 450 mln użytkowników. Jest fenomenem nie tylko internetowym, ale i społecznym. Codziennie wiele osób umieszcza na swojej wirtualnej ścianie przemyślenia, ulubione cytaty czy opis dnia codziennego. Pamiętnik był jednak osobisty, a profil na Facebooku to własność publiczna.

"Klik i robisz co chcesz" - to nie tylko tytuł filmu, ale i dobry tytuł na nazwę zachowania użytkowników Facebooka. Logujesz się do portalu i to, jak wykorzystasz czas spędzony w sieci, to twój wybór. Chcesz dowiedzieć się, co u znajomych? Nie ma problemu. Chcesz zobaczyć zdjęcia z sesji koleżanki? Proszę bardzo. A może interesują cię czyjeś uczucia? To też nie stanowi większego problemu.

Facebook - dla jednych portal społecznościowy, na którym mogą porozmawiać ze znajomymi z dowolnego zakątka świata, dla innych kartka z pamiętnika. Ktoś wykorzysta informacje z twojego profilu do celów jakiejś firmy, inny będzie śledził twoje życie. Umberta Eco powiedział: "Jak dla kobiety w XVIII w. było nie do pomyślenia, żeby pokazała kostkę, tak dla mnie jest nie do pomyślenia, żeby pisać o swoich uczuciach na Facebooku".

Uważajcie.

Cytat pochodzi z artykułu "Wszyscy mamy paranoję" z czasopisma "Magazyn do czytania", nr 2/październik 2011.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.